آماده  به سیر شدن واگن‌های جدید رجا 

به مناسبت گرامی‌داشت دهه مبارک فجر و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، واگن‌های بازسازی و بهسازی شده جدید شرکت حمل و نقل ریلی رجا به ارزش 240 میلیارد ریال از روز گذشته آماده سیر شد.

  مدیرعامل شرکت حمل و نقل ریلی رجا در حاشیه بازدید معاون ناوگان و مدیران راه‌آهن ج.ا.ا از واگن‌های بازسازی شده و در حال بازسازی و بهسازی این شرکت از محل تبصره 18 گفت: به حول و قوه الهی و با تلاش همکاران در شرکت نوین صنعت رجا بعد از بازسازی کامل، امروز شاهد آماده به سیر بودن تعداد 6 دستگاه واگن مسافری نوین از نوع واگن‌های 4 ستاره هستیم.

 محمد رجبی از خصوصیات این نوع واگن‌ها به افزایش سرعت سیر از 120 کلیومتر به 140 کیلومتر بر ساعت اشاره کرد و افزود: این واگن‌های دارای کوپه‌های 4 تخته همراه با سیستم صوتی و تصویری IPTV، تهویه مطبوع با قابلیت تنظیم درجه، سیستم احضار مهماندار، طراحی جدید در میزهای پذیرایی داخل کوپه (میز یک نفره) و طراحی زیبا در کوپه‌ها می‌باشند.

وی همچنین به آماده سازی یک دستگاه واگن دیگر بعد از بازسازی در شرکت واگن پارس و آماده به سیر بودن آن نیز خاطر نشان کرد: تعداد 5 سالن از این واگن‌های بازسازی شده 32 نفره و 2 سالن 44 نفره می‌باشد و ارزش ریالی این بازسازی‌ها بالغ بر 130 میلیارد ریال است.

  مدیرعامل رجا خاطر نشان کرد: در همین راستا تعداد 38 دستگاه واگن پلور سبز بهسازی شده که ارزش ریالی این بهسازی نیز حدود 38 میلیارد ریال می‌باشد.

  رجبی تغییر سیستم برق 19 دستگاه واگن خودانرژی (گرمایش بخار) برای حذف واگن استیم و محدودیت سرعت 120 کیلومتر با هزینه‌ای حدود 76 میلیارد ریال را از دیگر اقدامات صورت گرفته در شرکت نوین صنعت رجا برشمرد و گفت: این واگن‌ها نیز با تغییرات صورت گرفته و افزایش سرعت به 140 کیلومتر در ساعت آماده سیر در خطوط ریلی کشور هستند.
 

مدیرعامل رجا افزود: انشاءا... با همکاری و برنامه‌ریزی همکاران در راه‌آهن ج.ا.ا این واگن‌ها برای جابه‌جایی هموطنان گرامی در شبکه ریلی کشور بزودی در سیر قرار خواهند گرفت.

کد خبر 247911

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =