رونق گردشگری بازار صنایع‌دستی را پررونق می‌کند

معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی با اشاره به ضرورت هم‌افزایی بخش‌های مختلف گفت: تاثیر مستقیم حوزه گردشگری بر بازار صنایع‌دستی انکارشدنی نیست.

نشست خبری اعلام برنامه های سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران، صبح امروز (شنبه ۱۹ بهمن) با حضور ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی این وزارتخانه و خشایار نیکزادفر مدیرعامل شرکت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی در سالن فجر وزارت میراث فرهنگی برگزار شد.

در این نشست، مدیر روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی گفت: بر اساس روال معمول نمایشگاه‌های ما به واسطه تفکیک مناطق مختلف در غرفه ها امکان تعامل فرهنگی بین اقوام فراهم می‌شود. همچنین امسال با دعوت از فعالان میراث فرهنگی دیگر کشورها قصد داریم در این نمایشگاه به تعاملات بین المللی نیز دست بیابیم.

پویا محمودیان نیز گفت: در سال ۹۴ و طی بررسی های انجام شده دریافتیم ظرفیت‌های کشوری و کشش بازار محصولات فرهنگی می طلبد بیش از یک نمایشگاه در حوزه های مرتبط داشته باشیم. هدف مطلوب و نهایی ما رسیدن به موقعیتی است که در پایان هر فصل این نمایشگاه ها را داشته باشیم. می‌توانیم از ظرفیت گردشگری در رونق بازار صنایع دستی به نحو احسن استفاده کنیم.

سیزدهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع‌دستی تهران ۲۳ تا ۲۶ بهمن جاری با حضور حداکثری فعالان و ذینفعان بخش خصوصی و دولتی در محل دائم نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

پیشتر تیموری عنوان کرده بود: تاکنون با استقبال چشمگیر فعالان بخش خصوصی صنعت گردشگری کشور، ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و بخش بین‌الملل برای مشارکت و حضور در نمایشگاه گردشگری پیش رو مواجه بوده‌ایم که این امر نویدبخش برگزاری باشکوه این رویداد به شمار می‌آید.

کد خبر 247900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =