موج تخریب سواحل برای ساخت مراکز پرورش میگو و ماهی به جزیره هرمز رسید

 این روزها ساخت‌وساز در سواحل استان هرمزگان به بهانه توسعه سایت‌های پرورش ماهی و میگو در حال رونق گرفتن است اما برخی ساخت‌وسازها در حریم اماکن تاریخی یا طبیعی مشکل‌زا و سبب نگرانی فعالین زمین‌گردشگری و زیست‌محیطی شده است.

هنوز مدت‌زمانی از موضوع واگذاری اراضی در محدوده طولانی‌ترین غار نمکی جهان به مرکز پرورش میگو به‌عنوان جدی‌ترین تهدید برای خروج ژئوپارک قشم از یونسکو نگذشته که باز هم طبق تصاویر و مستندات، ساحل محیط‌زیست جزیره هرمز و کوه‌های رنگی‌اش در خطر تخریب قرار گرفته و بکر بودن جزیره هرمز با ساخت‌وسازهای این‌چنینی در مسیر نابودی قرار داده است.

بخشدار جزیره هرمز در همین خصوص ، افزود: فردی که به گفته خود برای ساخت سایت پرورش ماهی در ساحل محیط‌زیست اقدام به تخریب کوه‌های رنگی و ساخت‌وساز کرده از سمت بخشداری هیچ‌گونه مجوزی برای ساخت‌وساز ندارد.

سید مجدالدین حسینی با اشاره به اینکه هرگونه ساخت‌وسازی در داخل شهر مجوز شهرداری و در خارج حریم شهر مجوز بخشداری را نیاز دارد، افزود: این فرد هیچ‌گونه مجوزی را از بخشداری اخذ نکرده است.

وی ادامه داد:  این فرد یک بار برای ساخت‌وساز و تخریب اقدام کرده و کارش را متوقف کرده‌ایم تا مجوز خود را به بخشداری ارائه دهد، اما پس از مدتی بدون آوردن مجوز مجدداً آغاز به کرده است، با به‌محض فهمیدن این موضوع از نیروی انتظامی خواستیم اقدام کرده و کارش را متوقف کند.

مدیرکل حفاظت و محیط‌زیست استان هرمزگان ضمن ابراز بی‌اطلاعی از عملیات تخریب و ساخت‌وساز در ساحل محیط‌زیست هرمز، از پیگیری و بررسی بیشتر در خصوص این موضوع خبر داد.

منبع : ایسنا

کد خبر 247890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =