علت خروج ایرباس از باند فرودگاه کرمانشاه مشخص شد؛ برف‌ و کولاک‌ و دید کم

به دنبال رویداد پیش آمده برای هواپیمای ایرباس A۳۱۹ در فرودگاه کرمانشاه، دفتر سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی، گزارشی را تهیه و منتشر کرد که حاکی از خروج این هواپیما از انتهای باند ۲۹ این فرودگاه به دلیل برف و کولاک ناگهانی و دید کم است.

‌به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، در گزارش دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری درباره ایرباس هما در فرودگاه کرمانشاه آمده است: هواپیمای ایرباس A۳۱۹ روز شنبه (۱۲ بهمن ۹۸) در باند ۲۹ فرودگاه شهید اشرفی اصفهانی کرمانشاه فرود آمد و ‌در حین خروج از باند ۲۹، به دلیل بارش برف و کولاک ناگهانی و دید کم حدود ۱۵ متر قبل از تاکسی وی A خارج می‌شود.

در ادامه این گزارش آمده است: چرخ جلو هواپیما حدود ۱۰ متر و چرخ اصلی سمت راست حدود ۳ متر به عمق ۳۰ تا ۳۵ سانتیمتر در زمین در زمین تقریبا مسطح فرو رفته و چرخ اصلی سمت چپ هواپیما نیز روی لبه باند قرار گرفته است. ‌

طبق اعلام شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در گزارش دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری نقل شده، هیچ اشاره‌ای به نامناسب و نامساعد بودن وضعیت باند پروازی فرودگاه نشده است.

بنابراین گزارش صبح روز ۱۲ بهمن‌ماه،  پرواز شماره ۲۸۳ ایران‌ایر در مسیر تهران- کرمانشاه پس از نشستن در فرودگاه کرمانشاه به دلیل برف و بوران زیاد و نبود دید از محل چرخ جلو از انتهای باند ۲۹ این فرودگاه خارج ‌شد.

کد خبر 247883

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =