۵ راه ساده برای دوری از دنیای دیجیتال در سفر | چطور در سفر از موبایل و شبکه‌های اجتماعی دوری کنیم؟

چمدان - اگر تصمیم دارید در سفر آتی خود اندکی از دنیای دیجیتال دور باشید و حداکثر لذت را از سفر خود ببرید، در این جا ۵ راه ساده برای این کار را معرفی می کنیم. اما پیش از انجام هر کاری به خانواده و دوستان خود که معمولا زیاد در تماس هستید برنامه خود را در میان بگذارید تا نگران نشوند.

1. لیستی از کارهایی که دوست دارید انجام دهید تهیه کنید

این کار ها می تواند مطالعه، ‌ نقاشی، ورزش کردن و یا بی هدف در شهر گشتن باشد. کارهای زیادی وجود دارند که سبب آرامش ذهن می شوند که در واقع یکی از اهداف سفر است. اما درگیر شدن با موبایل این آرامش را از بین می برد. هر وقت که در سفر بی هدف و ناخودآگاه به سراغ گوشی رفتید، ‌ سریع لیست خود را در بیاورید و یکی ار مواردی را که لیست کرده اید انجام دهید.

digital detox

2. فضای دیجیتال خود را مرتب کنید

لغو عضویت از سایت هایی که مرتبا ایمیل می فرستند، پیدا کردن صفحه هایی که برایتان خوشایند نیستند و یا تنظیم کردن خبر هایی که مدت مدام به گوشی می آید بسیار زمان بر است. چاره کار پاک کردن کلی برنامه هایی است که برایتان نفعی ندارند.

3. نوتیفیکیشن موبایل را خاموش کنید

اگر چیز جدیدی بر روی صفحه گوشی شما نمایش داده نشود، ‌ شما کمتر به چک کردن آن وسوسه می شوید. می توانید برخی از افراد خانواده را در لیست افراد ضروری قرار دهید.

Taking Control of Notifications

4. شارژر با خود نبرید

اگر به یک سفر یک روزه با دوستانتان به اطراف شهر می روید، شارژر نبرید. ظرفیت محدود باطری گوشی سبب می شود شما فقط در مواقعی که واقعا نیاز است از موبایل استفاده کنید. موبایل را خاموش کنید و یا در حالت پرواز قرار دهید. در این صورت کمتر به سراغش می روید.

5. از اپلیکیشن های موجود برای کنترل خود استفاده کنید

برنامه های زیادی وجود دارند که با کمک آنها می توانید زمان استفاده از گوشی را محدود کنید. مثلا Moment برنامه است که به کمک آن می توانید زمانی را برای استفاده از هر برنامه مشخص کنید. وقتی زمان تعیین شده پایان یافت، Moment  یا به شما خبر می دهد و یا به طور کلی شما را از برنامه خارج کرده و دسترسی شما را مسدود می کند تا محدودیت زمانی پایان یابد.

منبع: travelandleisure.com

کد خبر 247837

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =