جلوگیری از ورود گردشگران چینی به استان فارس در تعطیلات سال نو چین

به رغم برنامه‌ریزی قبلی برای جذب گردشگران چینی در تعطیلات سال نو این کشور به ایران تحت عنوان رویداد گردشگری «ایران باشکوه»، انتشار ویروس کرونا همه چیز را تغییر داد و این موضوع باعث عدم ورود این گردشگران به استان فارس نیز شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: از سه الی چهار ماه گذشته برنامه ریزی جامعی برای جذب گردشگران خارجی در تعطیلات سال نو چینی به ایران از سوی وزارتخانه میراث فرهنگی و به طبع آن ادارات کل مستقر در تعدادی از استان ها از جمله فارس انجام شد.

مصیب امیری افزود: با توجه به انتشار و شیوع بیماری کرونا که مبداء آن از چین بوده فعلا برنامه ریزی ها برای حضور گردشگران چینی در ایران و استان فارس به تعویق افتاده است. در حال حاضر هیچ گردشگر چینی تحت عنوان رویداد گردشگری ایران باشکوه به استان فارس وارد نشده و این طرح به دلیل انتشار بیماری کرونا فعلا متوقف شده است.

وی اضافه کرد: در پی تشکیل جلسه ای با ریاست معاون اول رییس جمهور فعلا کلیه پروازها از مقصد چین به ایران و بالعکس لغو شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: براساس مطالعات انجام شده حدود ۱۳۰ میلیون نفر از مردم چین در سال به سفر توریستی خارج از کشورشان می روند که در طی سال های اخیر ایران تلاش زیادی برای جذب این گردشگران داشته است.

وی با اشاره به لغو روادید گردشگران چینی در ماه های اخیر،افزود: این موضوع به جذب گردشگران چینی به ایران و استان فارس بسیار موثر بود بگونه ای که تا سه ماه گذشته بازدید گردشگران چینی از اماکن فرهنگی و تاریخی استان فارس در رتبه پنجم قرار داشت اما لغو روادید باعث شده در دو ماه گذشته گردشگران چینی به رتبه نخست گردشگران خارجی وارد شده به فارس برسند.

امیری ادامه داد: سفر گردشگران چینی به نسبت گردشگران اروپایی و سایر کشورها به استان فارس برای اهالی این خطه بیشتر فواید اقتصادی در پی دارد زیرا گردشگران چینی تقریبا دو برابر سایر گردشگران پول خرج می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی استان فارس در پایان تاکید کرد: امیدوارم هرچه زودتر بیماری کرونا کنترل شود تا دوباره شاهد حضور گردشگران چینی به ایران و استان فارس باشیم.

رویداد گردشگری «ایران باشکوه» قرار بود همزمان با تعطیلات سال نو چینی در بهمن ماه در استان های فارس ، کرمان، تهران، اصفهان، یزد، البرز، سمنان ، قزوین، همدان و مناطق آزاد برگزار شود.

ویروس کرونا تاکنون هیچ واکسن و دارویی ندارد بنابراین مهمترین اقدام در برابر این بیماری پیشگیری و رعایت اصول بهداشتی است.

ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروشند، آغاز شد. این ویروس اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه در چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم سرایت کرده است.  

کد خبر 247820

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =