لغو ورود گردشگران چینی به قزوین در پی شیوع ویروس کرونا

شیوع ویروس کرونا در چین، سفر گروهی گردشگران این کشور به قزوین همزمان با تعطیلات سال نوی چینی را به تعویق انداخت.

نادر محمدی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برنامه ریزی برای حضور گردشگران چینی مقارن با تعطیلات سال نوی چینی در قزوین از چهار ماه قبل انجام شده بود اما شیوع ویروس کرونا و به توصیه مسئولان کشوری به منظور پیشگیری از ورود این بیماری به کشور تورهای تدارک دیده شده لغو و به زمان دیگری موکول شدند.

این مسوول گفت: هماهنگی حضور گردشگران چینی در قزوین برعهده آژانس های مسافرتی بود و هتلی در این خصوص رزرو نشده بود و لغو تورها نیز از ۲ هفته قبل و به دنبال شیوع ویروس کرونا توسط این آژانس ها انجام شد.

محمدی با بیان اینکه برای تهیه غذاهای چینی در قزوین و پذیرایی از گردشگران این کشور برنامه ریزی های لازم انجام شده بود، افزود: گردشگران چینی قرار بود در سفر به قزوین ضمن بازدید از بناهای تاریخی همچون سعدالسلطنه، دولتخانه صفوی و مسجد جامع و ... در برنامه تبادل فرهنگی شرکت کنند.

وی یادآور شد: قزوین از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به عنوان یکی از استان های بازار هدف گردشگری چین مشخص شده و در همین راستا مقرر شده تا تمهیدات لازم برای جذب گردشگران این کشور به این استان اتخاذ شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان با همکاری استانداری، شهرداری و اتاق بازرگانی قزوین برای جذب گردشگران چینی برنامه ریزی کرده است و امیدواریم پس از کنترل و دفع ویروس کرونا، بتوان برنامه های تدارک شده در این خصوص را از سر گرفت.

محمدی با بیان اینکه جذب گردشگران چینی به قزوین را محدود به برنامه آژانس های مسافرتی نکرده ایم،افزود: در این خصوص قصد داریم با کمک اتاق بازرگانی به شکل مستقل اقدام کنیم.

وی در پایان گفت: در همین رابطه هماهنگی های اولیه برای ایجاد یک دفتر نمایندگی جذب گردشگر به قزوین در چین با مشارکت اتاق بازرگانی به عمل آمده و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افتتاح و راه اندازی آن باشیم.

از ابتدای امسال تا پایان دی ماه حدود ۱۲ هزار گردشگر خارجی از آثار تاریخی و طبیعی قزوین بازدید کرده اند با این وجود آماری از گردشگران چینی به قزوین در دسترس نیست.

استان قزوین دارای بیش از ۱۴۰۰ اثر در فهرست آثار ملی است که علاوه بر اثار ناملموس بناهای مختلف تاریخی از جمله بقاع متبرکه و امامزاده ها، پل ها، گرمابه ها، کلیساها، عمارت ها،کاروانسراها، خانه های تاریخی، آب انبارها، قلعه ها و مساجد و ... جزو آنها هستند.

کد خبر 247814

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =