درخواست وزارت بهداشت درباره ورود مسافران چینی به ایران | اعمال محدودیت در صدور ویزا به مسافران چین به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا

وزیر بهداشت از اعمال محدودیت در ارایه ویزا به مسافران چین که درخواست ورود به ایران دارند را خبر داد و خاطرنشان کرد: به وزارت امور خارجه اعلام کردیم که ارایه ویزا به مسافران چین، مشروط به داشتن کارت سلامت و عاری بودن از ابتلا به ویروس کرونا باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی در حاشیه یکصد و دهمین اجلاس روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کل کشور در مورد اقدامات انجام شده درباره کرونا ویروس گفت: کرونا ویروسی بود که از سال ۲۰۰۲ اولین موردش تحت عنوان سارس در کشور چین شناخته شد. این ویروس در سال ۲۰۰۲ مرگ و میر قابل ملاحظه ای در کشور چین ایجاد کرد و در سال ۲۰۱۲ در عربستان که مخزن آن نیز در شتر شناخته شده بود مرگ و میر ایجاد کرد و تقریباً در منطقه این ویروس به گونه ای می چرخد.

اخیرا اعلام شد که نوع جدیدی از ویروس که یک ویروس کرونای جدید است بروز کرده که این ویروس در کشور چین و در ایالت های خاصی بروز داد. ما از همان ابتدا تمامی همکاران خود را بسیج کردیم و در مبادی ورودی به کشور نیروهایی را مستقر کردیم تا موضوعات مشکوک را عمیقاً زیر نظر قرار دهند.

درخواست وزارت بهداشت از وزارت امور خارجه درباره کروناویروس

وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: از امروز هم به وزارت امور خارجه اعلام کردیم که بحث اخذ ویزا را برای شهروندان کشور چین را مقید کنند به داشتن کارت تندرستی و عاری بودن از ویروس کرونا. به هر حال همکاران ما اقداماتی را انجام می دهند و آموزش به عنوان رکن اصلی پیشگیری از این ویروس است.

او خاطر نشان کرد: ویروس کرونا به اندازه ویروس H۱N۱ قدرت کشندگی و بیماری زایی را تا به امروز نداشته است. هر چند این ویروس سرایت بالایی دارد ولی کشندگی و بیماری زایی بودن آن کمتر است و تا به حال در کشور با همت همکاران و تلاش مردم مهار کردیم و تاکنون هیچ موردی از بیماری را نداشتیم و از مردم می خواهیم با شستن دست و پرهیز از روبوسی و دست دادن تا حد امکان و رعایت مسائل بهداشتی کمک کنند تا دچار گرفتاری جدیدی نشویم.

کد خبر 247781

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • ۲۱:۴۱ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
    0 0
    هر چه سریعتر ورود چینی ها به ایران تا زمان از بین رفتن بیماری کرونا ویروس اکیدا ممنوع شود