در قدیمی موزه ارتباطات به روی مردم باز شد / امکان رصد موزه ارتباطات از برج میلاد 

با پیگیری های مسوولان موزه ارتباطات و با بازگشایی در اصلی و قدیمی این موزه، تردد مردم برای بازدید از موزه ارتباطات تسهیل شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اقدامات انجام شده بعد از ۱۲سال درب اصلی و قدیمی موزه ارتباطات به روی مردم گشوده شد و با بازگشایی این در تردد مردم برای بازدید از موزه ارتباطات به خصوص در روزهای پنج شنبه و جمعه تسهیل می‌شود.

همچنین، همزمان با دهه فجر امسال و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه امکان رصد موزه ارتباطات از برج میلاد فرآهم شد.

بر اساس همین گزارش، نمایشگاهی نیز از ۴۰ سال تمبر انقلاب و اشیا پستی به همراه عکس در برج میلاد برپا می‌شود و علاقمندان می توانند همزمان با رصد موزه ارتباطات، از نمایشگاه این موزه نیز بازدید کنند.

موزه ارتباطات که قبل از این موزه پست و مخابرات نامیده می شد، در بهمن ماه ۱۳۶۹ به نام موزه پست شروع به کار کرد. این موزه در یکی از قدیمی‌ترین و شکیل‌ترین عمارت‌های دولتی با دو طبقه بنا متشکل از سالن‌ها و غرفه‌های متعدد تاسیس شده و مکانی مناسب برای بازدید مشتاقان دیدار آثار تاریخی و کهن است‌. 

در این موزه آثار گوناگونی از پیشینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور نمایش داده شده‌است و مسیر پیشرفت ابزارهای ارتباطاتی در بستر تاریخ  را نشان می‌دهد. 

در موزه ارتباطات ابزارها و اشیا پستی و تلگرافی از گذشته تاکنون گردآوری و نگهداری می‌شود.
 
علاقمندان برای بازدید از این موزه  می‌توانند همه روزه از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۷:۳۰به محل این موزه در خیابان امام خمینی(ره) مراجعه کنند.

کد خبر 247766

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =