بندرخمیر اولین شهر ملی تالابی ایران، در آستانه مراسم بزرگ روز جهانی تالاب‌ها

بندرخمیر در حالی به استقبال روز جهانی تالاب ها می رود که با کسب عنوان اولین شهر ملی تالابی کشور در سال گذشته، بیشترین بخت را در کشور برای کسب عنوان جهانی شهر تالابی دارد و از این رو چشم های زیادی به این شهر و مردمش دوخته شده است.

مراسم امسال، آخرین مراسم قبل از اعلام نتایج شهر تالابی جهانی است و بیشترین تاثیر را در افزایش شانس موفقیت بندرخمیر در این رقابت جهانی خواهد داشت. 

در مراسم امسال که در تاریخ ۱۷ بهمن برگزار خواهد شد، سازمان محیط زیست، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، کمیسیون ملی یونسکو و وزارت امور خارجه، در برنامه حضور خواهند داشت تا شاهد عزم مردم بندرخمیر در دستیابی به یک عنوان جهانی باشند. 

رویدادهایی مانند برپایی نمایشگاه بزرگ صنایع دستی شهرستان بندرخمیر، همایش بزرگ دوچرخه‌سواری همگانی، افتتاح مرکز سیپا و پایگاه گردشگری تالابی، افتتاح اولین رستوران بازیافتی چوبی کشور، افتتاح لنج موزه، افتتاح اسکله شناور گردشگری و افتتاح مرکز اطلاعات گردشگری شهر از جمله اتفاقات مهمی است  که در حاشیه مراسم اتفاق خواهد افتاد.

نشست‌های تخصصی و کارگاه ها با حضور اساتید برجسته کشوری با محوریت گردشگری تالابی با توجه به معیشت جامعه محلی در بخش علمی مراسم پیش‌بینی شده است.

 مردم بندرخمیر هم اکنون پس از چند سال تلاش و همبستگی مثال زدنی در جهت افزایش آگاهی و مشارکت عمومی در بهره‌برداری پایدار از تالاب و حفظ این اکوسیستم ارزشمند جهانی، بیش از پیش به کسب عنوان جهانی شهر تالابی نزدیک شده‌اند.

کد خبر 247755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =