ویروس کرونا به هنگ کنگ رسید؟ | همه پروازها از چین به هنگ کنگ لغو شد

خانم «کری لم» مدیر اجرایی منطقه اداری ویژه هنگ کنگ چین روز شنبه به دلیل شیوع ویروس ناشناخته از خانواده کرونا در شهرهای مختلف چین و چند کشور دیگر، در این منطقه وضعیت فوق العاده اعلام کرد.

به گزارش ایرنا از شبکه خبری فونیکس، اعلام وضعیت اضطراری در شرایطی صورت می گیرد که شمار مبتلایان به این ویروس که مشابه ابتلا به بیماری ذات الریه است به بیش از یک هزار و ۳۹۰ نفر در چین رسیده است کوچک ترین فرد مبتلا یک دختربچه دو ساله از اهالی استان گوانگ شی در جنوب غرب چین است.

اگرچه هنگ کنگ پیشتر نیز تدابیر لازم را برای مقابله با شیوع گسترده ویروس اتخاذ کرده بود اما حالا با این اعلام بالاترین سطح هشدار و وضعیت اضطراری در این منطقه در نظر گرفته شده است.

بر اساس گزارش های موجود تمامی مدرسه ها، مهدهای کودک و مراکز آموزش و پرورش در منطقه هنگ کنگ دستکم تا روز ۱۷ فوریه بسته خواهد بود.

خانم لام افزود که ماراتن استاندارد چارتر هنگ کنگ و همچنین کلیه پروازها از شهر ووهان اصلی ترین منطقه شیوع ویروس اسرار آمیز در مرکز چین به این منطقه تا اطلاع بعدی حاضر لغو شده است.

قرار است بزودی نشستی با حضور رییس این منطقه و تمام مسئولان بلندپایه برای اتخاذ تدابیر و تصمیمات راهبردی برای مقابله گسترده با شیوع بیماری و جلوگیری از سرایت ویروس به نقاط مختلف هنگ کنگ برگزار شود.

این اخبار در حالی منتشر می شود که تنها یک هفته قبل بسیاری از مردم در هنگ کنگ به دولت انتقاد کرده بودند که در مورد جلوگیری از شیوع ویروس اقدامات مناسبی صورت نداده است.

تا روز جمعه شمار مبتلایان به این ویروس در هنگ کنگ که همگی از شهر ووهان به این منطقه سفر کرده اند به ۵ نفر رسید.

قرار بود دو ماراتن هنگ کنگ روزهای ۸ و ۹ فوریه برگزار شود که به دلیل خطر شیوع گسترده ویروس این مسابقات لغو شده است و به ۷۰ هزار شرکت کننده ای که برای آن ثبت نام کرده بودند اطلاع رسانی شده است.

کد خبر 247739

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =