چطور فرودگاه زوریخ برای سفر ترامپ آماده شد؟ | سفر ۳.۴ میلیون دلاری ترامپ به داووس با پرواز ایر فورس وان

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با به داووس ۳.۲ میلیون دلار هزینه روی دست مالیات‌دهندگان آمریکایی گذاشت و هزینه ۳.۴ میلیون دلاری سفر ۴۸ ساعتی امسال یک رکورد تازه در این عرصه خلق می‌کند.

سال گذشته که سفر برنامه‌ریزی‌شده دانلد ترامپ به سوئیس در آخرین لحظه‌ها لغو شد، ۳.۶ میلیون دلار برای کرایه هتل و خودروهای تشریفات هزینه شده بود اما نرفتن به مجمع جهانی اقتصاد در داووس باعث شد هزینه‌ها فقط ۴۰۰ هزار دلار کم و پرونده آن سفر ناتمام با ۳.۲ میلیون دلار هزینه هتل و خودروهای استفاده‌نشده بسته شود.

اگر ترامپ امسال به سوئیس برود، یک صورت‌حساب قطعی ۳.۴ میلیون دلاری از خزانه آمریکا برای آن هزینه خواهد شد. این جز هزینه‌های مربوط به مسائل امنیتی و دستمزدهاست و البته باید ۲.۲ میلیون دلار هزینه پرواز رفت و برگشت هواپیمای رئیس جمهوری آمریکا (موسوم به ایر فورس وان) را از واشنگتن به زوریخ هم در نظر گرفت. ضمن اینکه ترامپ از زوریخ با یک فروند بالگرد مارین وان به محل برگزاری مجمع جهانی اقتصاد در داووس می‌رود.

رئیس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه همزمان با آغاز فرآیند استیضاح خود در سنا سخنران اصلی مجمع جهانی اقتصاد خواهد بود. این دومین حضور ترامپ در داووس است که پیش‌تر هرگز به عنوان شخصیت حقیقی پا به این رویداد مهم جهانی نگذاشته بود. ترامپ نخستین بار سال ۲۰۱۸ در قامت رئیس جمهوری آمریکا به سوئیس سفر کرد و هزینه اقامت او در داووس و هتل رادیسان بلو در فرودگاه زوریخ کمی بیش از ۱.۸ میلیون دلار بود.

پیش از ترامپ، تنها رئیس جمهوری آمریکا که به داووس سفر کرد بیل کلینتن در آخرین سال حضور در کاخ سفید در ۲۰۰۰ بود. رونالد ریگان چند سخنرانی ویدئویی داشت و جورج بوش، جورج دبلیو بوش و باراک اوباما هم هرگز در مجمع جهانی اقتصاد در سوئیس شرکت نکردند.

داووس شهری کوچک و گردشگرپذیر به ویژه در زمستان‌های سرد و پربرف سوئیس است که ۱۱ هزار نفر در آن زندگی می‌کنند. به دلیل میزبانی از مجمع جهانی اقتصاد، هر سال در ماه ژانویه نرخ اجاره هتل در این شهر سر به فلک می‌زند و از هر شب هزار دلار آغاز می‌شود.

کد خبر 247698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
    0 0
    نمیشد در هوا زد؟