هشدار پلیس راه: از سفرهای غیرضروری اجتناب کنید

سردار حسینی با بیان اینکه بسیاری از استان‌ها به صورت گسترده درگیر شرایط جوی ناپایدار هستند، گفت: اکنون تردد در محورهای اصلی در جریان است، اما هموطنان از سفرهای غیرضروری اجتناب کنند.

سردار "تیمور حسینی" در خصوص وضعیت راه‌ها با توجه به بارندگی شدید برف، اظهارداشت: بخش قابل توجهی از استان‌های کشور (استان‌های مرکزی، شمالی، شمال غرب و شرق) متاثر از سامانه بارشی است؛ در واقع بسیاری از استان‌ها به صورت گسترده درگیر شرایط جوی ناپایدار هستند.

وی ادامه داد: علی رغم حجم گسترده بارش برف از شب گذشته تاکنون، بحمداله با تلاش تمامی همکاران ما در مجموعه پلیس راهور و راهداری، محورهای اصلی باز است و تردد در آن‌ها به خوبی جریان دارد البته در برخی محورهای فرعی به واسطه بارش برف و کولاک، ناچار به انسداد موقت شدیم.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با اشاره به لغزندگی سطح معابر، یخ زدگی و مه شدید در محورها که باعث کاهش دید رانندگان شده است، توصیه کرد: هموطنان تا پایان این شرایط جوی، از هرگونه مسافرت غیر ضروری اجتناب کنند.

سردار حسینی تاکید کرد: اگر هموطنان قصد مسافرت دارند، لازم است تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند چراکه در گردنه‌های برفی تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است همچنین از سالم بودن خودرو (سلامت بخاری و برف پاک کن، سیستم ترمز و روشنایی و ...) نیز قبل از مسافرت اطمینان داشته باشند.

رئیس پلیس راه راهور ناجا با تاکید بر استفاده تمامی سرنشینان خودرو (خودروهای شخصی و اتوبوس) از کمربند ایمنی، عنوان کرد: طی چند روز گذشته در سه مورد تصادف شاهد جانباختن هموطنان خود به دلیل نبستن کمربند ایمنی بودیم بنابراین بستن کمربند ایمنی و اهتمام ویژه به آن حائز اهمیت است چراکه کمربند ایمنی ۷۰ درصد از مصدومیت ناشی از تصادفات را کاهش می‌دهد.

کد خبر 247668

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =