هواپیمایی اوکراین: دیگر به ایران پرواز نمی‌کنیم | حجم بار و چمدان دلیل تاخیر پرواز بود

مقامات شرکت هوایی اوکراین در یک کنفرانس خبری زنده گفتند دیگر از فضای پروازی ایران استفاده نمی‌کنند.

مقامات شرکت هوایی اوکراین گفتند: تاخیر در پرواز هواپیما بخاطر بار و چمدان‌ها بوده و علت "تاخیر این هواپیما طبیعی و متعارف بوده" است. به گفته آنان "مجموعه ای بار و چمدان‌ها وجود داشت و پرسنل باید صبر می کردند و تصمیم گرفتند که برخی از بارها را از هواپیما بیرون ببرند و این دلیل تاخیر پرواز بوده است".

رئیس شرکت هواپیمایی اوکراین گفته پرواز به ایران را متوقف کردیم و مسیر هوایی مان را تغییر داده ایم و دیگر از حریم هوایی ایران استفاده نمی کنیم.

رئیس شرکت هواپیمایی اوکراین گفته ایران به آنها اطلاع نداده بود که وضعیت اضطراری است و شرکت های هوایی بین المللی حق دارند که در جریان وضعیت اضطراری قرار بگیرند.

رئیس و معاون شرکت هوایی اوکراین گفتند: "ما شرکتی بزرگ هستیم و تعداد زیادی پرسنل توانا و حرفه‌ای داریم، این وضعیت را شبیه سازی کردیم و به این نتیجه رسیدم که عامل خارجی سبب سقوط بوده است". مقامات اوکراینی گفتند "ما پارامترهای متفاوت را در نظر گرفتیم، اطلاعاتی دریافت کرده ایم از اعضای تیم تحقیق در تهران که نمایندگان شرکت ما هم در میانشان هست، گفت‌وگویی وجود دارد با برج مراقبت و این گفت‌وگو چک شده و ما مطمئن شدیم که نتیجه‌ای که گرفته بودیم درست بوده است".

مقامات هوایی اوکراین گفتند که "نمی توانند درباره گفت‌وگوی خلبان و برج مراقبت حرفی بزنند" اما "سه عضو تیم تحقیق آنها در تهران این گفت‌وگو را شنیده‌اند و طبق آن آخرین چیزی که گفته شده این بوده که ارتفاع بگیرید و به پرواز ادامه دهید".

اوکراین: اطلاع نداشتیم که پرواز خطرناک است

مقامات اوکراینی در این کنفرانس خبری درباره فرض گناهکار بودن اوکراینی‌ها می‌گوید که "من باور دارم که مقامات اوکراینی از قواعد موجود پیروی کردند، ما اطلاعاتی نداشتیم که این پرواز خطرناک است، شرکت‌های هوایی قبل و بعد از ما همان روز از همان فرودگاه پرواز کرده‌اند".

به گفته این مقام "خیلی از مردم اطلاعی از اتفاقی که در ایران در حال رخ دادن است، نداشتند و من فکر نمی کنم هیچ قصوری از طرف اوکراینی بوده است". رئیس شرکت هواپیمایی اوکراین در مورد پرداخت غرامت به نقل ازرئیس جمهور این کشور گفت که مذاکراتی در این مورد انجام و جبران خسارت خواهد شد.

مقامات هوایی اوکراین: در گرفتن غرامت جدی هستیم

مقامات اوکراینی گفتند که "جسد کشته شدگان سقوط هواپیما به چهار بیمارستان در تهران تحویل داده شده است". وزارت خارجه اوکراین در تماس نزدیک با مقامات ایرانی است درباره بازگرداندن اجساد کشته شدگان اوکراینی است و امیدواریم که همان هواپیمایی که هیات ما را به تهران برد این اجساد هم برگردند". رئیس و معاون شرکت هوایی اوکراین گفتند که "ما به نهادهای بین المللی هوانوردی اطمینان و اعتماد داریم، نهادهای مشخصی هستند که این وظایف را دارند و این وظایف یکی است، به همین دلیل نمی توانیم تردیدی درباره کار آنها داشته باشیم".

این مقام اوکراینی گفت: رئیس جمهوری اوکراین گفته که مذاکره با دولت ایران درباره غرامت خواهد کرد و خطوط هواپیمایی ما احتمالا در این مذاکره شرکت نخواهد کرد ولی ما از رئیس جمهوری خود حمایت می کنیم، تمام غرامت بر اساس توافق‌های بیمه بررسی می شود و درباره پرداخت غرامت در برابر مسافران خود جدی هستیم".

اوکراین: هواپیما از مسیرش منحرف نشده بود

رئیس شرکت هواپیمایی اوکراین گفته گفتگوی بین برج مراقبت و خلبان را کلمه به کلمه داریم و هواپیما از مسیرش منحرف نشده بود. از دونوامبر ۲۰۱۹ تا ۸ ژانویه ۲۰۲۰ مسیر پرواز هواپیماهای ما همیشه یکسان بوده و تغییر نکرده بوده.

کد خبر 247579

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =