حاشیه برای ترانه آهای ایران، آهای خونه غلامرضا صنعتگر | ماجرای یک گوریل مارکتینگ در فرودگاه امام

روز پنجشنبه ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که توجه های زیادی را جلب کرد. در این ویئو گروهی که چمدان های همش شکل دارند در محوطه بیرونی فرودگاه ترانه آهای ایران، آهای خونه از غلامرضا صنعتگر را اجرا می کنند که درباره مهاجرت و ماندن در ایران است.

بهمن بابابزاده خبرنگار موسیقی نوشت: این برنامه بخشی از ضبط کلیپی از پیش برنامه ریزی شده برای سازمان اوج در فرودگاه امام خمینی بود. دیده‌بان ایران هم نوشت: این پرفرمونس بخشی از یک کلیپ است که در فرودگاه امام ضبط شده و از سوی سازمان سینمایی اوج حمایت مالی و تهیه شده و قرار است در فضای مجازی و برخی شبکه های صداوسیما مانند افق پخش شود.

از سوی دیگر هفت صبح نوشت: این برنامه یک پرفورمنس بوده و نه آنگونه که برخی رسانه نوشته اند یک فلش ماب. فلش ماب به حرکتی دسته جمعی گفته می شود که توسط خود مردم ایجاد شود نه یک سازمان و شرکت. با توجه به اینکه برنامه فوق توسط موسسه اوج فیلمبرداری شده و قرار است بعدها به صورت کلیپ و ... منتشر شود در میابیم این برنامه در واقع یک کمپین گوریال مارکتینگ بوده است

گوریلا مارکتینگ چیست؟

بازاریابی چریکی یا گوریلا مارکتینگ (Guerilla Marketing) روشی نامنظم و نامتعارف در انجام فعالیت‌های تبلیغی بر مبنای یک بودجه بسیار کم است. چنین تبلیغاتی گاه به گونه‌ای طرح می‌شود که مخاطب حتی از وجود آنها بی اطلاع است و شاید بتوان گفت این نوع بازاریابی از انواع بازاریابی پنهان یا بازاریابی مبتنی بر هیاهو است. در واقع گوریلا مارکتینگ نوعی بازاریابی نامنظم برای کسب حداکثر نتایج با بکارگیری حداقل منابع است و متضمن ابتکار و نوآوری، شکستن قوانین و جستجوی راهکارهای بدیل برای روشهای بازاریابی سنتی است.

کد خبر 247493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =