تور رایگان گردشگری مسجد جامع عتیق اصفهان

به مناسبت هشتادوهشتیمن سالگرد ثبت ملی و هشتمین سالگرد ثبت جهانی مسجد جامع عتیق اصفهان در فهرست میراث، ۱۵ دی‌ماه تور رایگان گردشگری و معرفی این بنا که موزه‌ای از معماری دوره‌های مختلف تاریخی ایران است، برگزار خواهد شد.

مدیر پایگاه میراث جهانی مسجد جامع عتیق دراین‌باره به ایسنا گفت: متأسفانه مسجد جامع عتیق برای شهروندان اصفهان و گردشگران ایرانی غریبه و ناآشناست و اغلب آن را با مسجد جامع عباسی در میدان نقش‌جهان اشتباه می‌گیرند؛ درحالی‌که مسجد جامع عتیق  در هر دوره تاریخی قسمتی به آن افزوده شده و از این نظر موزه معماری ایران است اما مسجد جامع عباسی مربوط به دوره صفویه است و حدود ۴۰۰ سال قدمت دارد.

مسجد جامع عتیق

سیدمهدی موسوی تصریح کرد: ۱۵ دی‌ماه سال ۱۳۱۰، مسجد جامع عتیق یکی از اولین بناهای تاریخی ایران بود که در فهرست آثار ملی ثبت شد و سال ۱۳۹۱ نیز این بنا در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید، به همین دلیل تصمیم گرفتیم به بهانه هشتادوهشتمین سالگرد ثبت ملی و هشتمین سالگرد ثبت جهانی آن، تور رایگان گردشگری برای معرفی این بنا برگزار کنیم تا همگان بدانند که چه شگفتی‌هایی از دوره‌های مختلف تاریخی در این مسجد وجود دارد.

مسجد جامع عتیق

وی ادامه داد: عبدالرضا کارگر، نویسنده کتاب «مسجد جامع عتیق، موزه‌ای از در و عقیق» یکی از راهنمایان این تور گردشگری خواهد بود و به این سبب که جامعه هدف ما گردشگران داخلی و مردم محلی هستند، ترجیح دادیم بعد از ظهر که تعداد گردشگران خارجی کمتر است این تور را برگزار کنیم.

علاقه‌مندان برای شرکت در تور رایگان گردشگری معرفی مسجد جامع عتیق اصفهان، می‌توانند ۱۵ دی‌ماه رأس ساعت ۱۴ به این مسجد تاریخی مراجعه کنند.

مسجد جامع عتیق

کد خبر 247488

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =