هنرمندان صنایع دستی و راهنمای گردشگران بیمه می‌شوند

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی تبصره‌های ارجاعی بودجه ۹۹ کشور در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: در این جلسه پوشش بیمه تامین اجتماعی هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری با تأیید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصویب شد.

فاطمه ذوالقدر از افزایش ۱۰ درصدی هزینه صدور و تمدید روادید به کشورمان خبر داد و گفت: درآمد حاصل از این مبلغ صرف توسعه زیرساخت‌های گردشگری می‌شود.

 وی در تشریح نشست روز سه‌شنبه کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار کرد: اعضای کمیسیون فرهنگی در نشست امروز تبصره‌های ارجاعی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور به کمیسیون را بررسی کرده و پیشنهادات خود را جهت ارائه به تلفیق مطرح کردند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از پیشنهاداتی که در نشست امروز تصویب شد، پوشش بیمه تامین اجتماعی هنرمندان صنایع دستی و راهنمایان گردشگری با تأیید وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود.

وی افزود: همچنین پیشنهاد شد که مبلغ ۵۰ میلیارد ریال از محل ردیف اعتبارات ریاست جمهوری کسر و به مؤسسات، مراکز، کانون‌ها، تشکل‌های صنفی وابسته به خانه تئاتر اضافه شود. در غیر این صورت از اعتبار فصل ۵ وزارت فرهنگ کسر و این ردیف اضافه شود که این پیشنهاد هم به تصویب اعضا رسید.

ذوالقدر یادآور شد: پیشنهاد دیگری که در کمیسیون فرهنگی به تصویب نمایندگان رسید، افزایش ۱۰ درصدی هزینه صدور و تمدید روادید به کشور و اختصاص رقم ۱۲۰۰ میلیارد ریال از این محل برای توسعه زیرساخت‌های مرتبط با بخش گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی به وزارتخانه مربوطه بود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس خاطرنشان کرد: همچنین در نشست امروز پیشنهاد شد که به وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجازه داده شود برای ساخت، بهسازی و بازسازی، حفاظت و مرمت، ایمن سازی تأسیسات و تجهیزات موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی و تاریخی و گردشگری نسبت به دریافت کمک بلاعوض تا مبلغ ۳۰ میلیون دلار از مؤسسات، سازمان های خارجی بین المللی و اشخاص حقیقی و حقوقی داخلی و خارجی اقدام کند.

کد خبر 247446

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =