برند ملی گردشگری ایران دهه فجر رونمایی می‌شود

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه برند ملی گردشگری ایران دهه فجر رونمایی می‌شود، گفت: همکاری بسیار خوبی با سازمان جهانی گردشگری و ‌یونسکو داریم.

علی‌اصغر مونسان ظهر امروز در آیین افتتاح 18 واحد بوم‌گردی در استان بوشهر با بیان اینکه یکی از اقدامات خوب دولت تدبیر و امید توجه به موضوع اشتغال روستایی است اظهار داشت:طرح‌های بوم‌گردی در دولت دوازدهم مورد توجه ویژه قرار گرفته و تعداد واحدهای بوم‌گردی 400 به 1700 بوم‌گردی افزایش یافت.

وی مزیت‌ طرح‌های بوم‌گردی را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر نقش این طرح‌ها در رونق اقتصادی و اجتماعی روستاها خاطر نشان کرد: طرح‌های بوم‌گردی سبب شده تا در برخی از روستاها نه تنها شاهد جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر باشیم بلکه مهاجرت معکوس از شهر به روستا ثبت شده است.

مونسان،  اکوتوریسم را  یکی  از برنامه‌های مهم دولت دوازدهم دانست و با بیان اینکه  این مهم مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی‌های اکوتوریسم در ایران این است که فصل گرم و  سرد، جنگل، دریا و کوهستان وجود دارد و به این ظرفیت‌ها پرداخته نشده بود و بیشتر طرح‌های گردشگری در  حوزه  آثار تاریخی و فرهنگی خلاصه می‌شد.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، راه‌اندازی بوتیک‌هتل‌ها در نقاط مختلف کشور را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: خوشبختانه گردشگری طبیعی  در کشور شکل گرفته و موضوع جدید گردشگری بوتیک‌هتل‌هاست که بناهای قدیمی را که قابلیت تبدیل شدن به هتل را دارند تغییر کاربری داده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی، به معماری زیبای بوتیک‌هتل‌ها  با تجهیز شدن آنها به صنایع‌دستی پرداخت و افزود: دو هدف  مهم در اجرای بوتیک‌هتل‌ها ، یکی سرمایه‌گذاری بخش غیردولتی برای مرمت این بناها و هدف دیگر ایجاد کسب و کار در حوزه گردشگری است که شکل گرفته و در حال گسترش است.

وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، از تدوین سند توسعه گردشگری خبر داد و گفت: با توجه به این‌که همه استان‌ها ظرفیت گردشگری دارندبا توجه به تدوین سند توسعه گردشگری کشور امیدواریم تا پایان سال در هیئت دولت مطرح و تصویب شود.

مونسان با اشاره به رونمایی از برند گردشگری در دهه فجر و  با  بیان اینکه همکاری بسیار خوبی با سازمان جهانی گردشگری و نیز یونسکو داریم، خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله در دهه فجر امسال از برند ملی گردشگری کشور رونمایی می‌شود که همه این موضوعات به رشد گردشگری و توسعه صنعت گردشگری در کشور کمک می‌کند.

کد خبر 247423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =