زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران تغییر کرد

زمان برگزاری سیزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران از بهمن به اسفند ماه موکول شد.

 دوازده سال از زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران می‌گذرد. ۱۲ سالی که در آن گردشگری با صنعت هتلداری و صنایع دستی و آداب و رسوم و حتی میراث فرهنگی تلفیق می‌شد تا جاذبه‌های گردشگری هر استان نمایش داده شود. گاهی با کیفیت خوب و گاهی با کیفیت نامناسب. برخی از اوقات از کشورهای خارجی برای شرکت در آن استقبال می‌شد و برخی اوقات هم نه.

گاهی غرفه سازی ها را به عهده یک شرکت و مجری کاربلد می‌گذاشتند و گاهی هم این شرکت‌ها و یا حتی استان‌ها نمی‌توانستند با غرفه سازی مناسب بازدیدکننده به سمت خود جذب کنند.

این نمایشگاه نام گردشگری را به همراه داشت و بنابراین همه فعالان گردشگری در آن حضور پیدا می کرده اند از آژانس‌های مسافرتی که دنبال فروش تور و معرفی خودشان به جامعه مخاطب شأن بود تا هتلداران که تلاش می‌کردند با معرفی خدمات، مسافر بیشتری جذب کنند و یا قراردادهایی را به امضا برسانند که بتوانند در نوروز و ماههای آینده مسافر بیشتری داشته باشند. عشایر کشور نیز با برپایی سیاه چادر در فضای بیرونی نمایشگاه به فروش غذاهای محلی می‌پرداختند.

در این میان اداره‌های میراث فرهنگی نیز بنا به ظرفیت خود حضور داشتند بیشتر آنها از صنایع دستی برای نمایش جاذبه‌های خود استفاده می‌کردند. عملاً صنایع دستی در نمایشگاه گردشگری حضور مهمی داشت شاید به آن تخصصی پرداخته نمی‌شد اما نمایشی از داشته‌های این حوزه کشورمان بود.

حالا قرار است نمایشگاه صنایع دستی با نمایشگاه گردشگری ترکیب شود. این خبر را خشایار نیکزاد فر رئیس شرکت مادر تخصصی ایرانگردی و جهانگردی  اعلام کرد و گفت که برگزاری این نمایشگاه به عهده این شرکت گذاشته شده است.

او گفت: همچنین به دلیل مسائلی از جمله انتخابات مجلس تاریخ این نمایشگاه به اسفند ماه تغییر پیدا می‌کند در نظر گرفته شد تا نمایشگاه در تاریخ ۵ تا نهم اسفند ماه برپا شود. در این تاریخ هم فضای خالی وجود دارد و هم می‌توان مدت آن را افزایش داد.

وی درباره اینکه این نمایشگاه با همان تاریخ ۲۳ تا ۲۶ بهمن ماه در تقویم نمایشگاه‌های بین المللی ثبت شده است و شرکت‌های خارجی نیز با این تاریخ برنامه ریزی خواهند کرد توضیح داد: به تازگی مجری را انتخاب کرده ایم و هنوز از شرکت‌های خارجی دعوتی صورت نگرفته است.

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی نیز این خبر را تأیید کرد و گفت: ما زمان بیشتری برای نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی نیاز داشتیم بنابراین مدت زمان ۵ روزه در بهمن ماه به ما تعلق نمی‌گرفت به همین دلیل در اسفند ماه می‌توانیم دو نمایشگاه را با هم ترکیب کنیم و از سه روز به ۵ روز افزایش پیدا کند.\

منبع : مهر

کد خبر 247422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =