چشمه باداب سورت ساری واگذار می‌شود | بخش خصوصی می‌تواند به داد دومین میراث طبیعی ایران برسد؟

فرماندار ساری از آغاز واگذاری فرآیند چشمه باداب سورت ساری خبر داد و گفت: با اقدامات موثر و تعامل همه دستگاه‌های مسؤول آغاز فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت محقق شده است.

عباسعلی رضایی در جلسه بررسی و پیگیری موضوعات منطقه توریستی گردشگری چشمه باداب سورت با اعلام اینکه فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت از فردا آغاز می‌شود، گفت: با اقدامات موثر و تعامل همه دستگاه‌های مسؤول آغاز فرآیند واگذاری چشمه باداب سورت محقق شده است.

وی با اشاره به آگهی مزایده واگذاری چشمه  باداب سورت، بیان کرد: در راستای حفظ جنگل، میراث طبیعی و ملی انتشار آگهی مزایده واگذاری این منطقه توریستی از صبح فردا در روزنامه‌ کثیرالانتشار، منتشر می‌شود.

فرماندار شهرستان ساری با اشاره به حمایت‌های استاندار، تعامل اداراه کل منابع طبیعی و آبخیزداری، اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری و شرکت آب منطقه‌ای استان مازندران در تحقق این هدف، تصریح کرد: در این مسیر حساسیت‌ها و ظرافت‌های فراوانی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به لزوم تأمین منافع و حقوق مردم بومی، ضمن حفظ حقوق و مالکیت ملی میراث طبیعی ارزشمند کشورمان اشاره کرد.

چشمه آب معدنی سورت یکی از چشمه‌های منحصر به فرد طبیعی است که هر ساله گردشگران زیادی از این منطقه بازدید می‌کنند. 

چشمه باداب سورت

یکی از مشکلات چشمه باداب سورت نبود راه دسترسی مناسب، ورود گردشگران بدون ضابطه و هدفمند و عدم بهره‌وری اقتصادی از حضور گردشگران، نداشتن مالک و متولی مشخص از دیگر این منطقه گردشگری است.

چشمه باداب سورت

چشمه سورت در استان مازندران نیز جز ۱۰ جاذبه برتر گردشگری ایران است که سالانه هزاران توریست ایرانی و خارجی را به سمت خود جذب می‌کند. این چشمه دومین میراث طبیعی ایران که بعد از کوه دماوند در سال ۸۶ ثبت ملی شده است.

چشمه سورت در استان مازندران

منبع: فارس

کد خبر 247363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =