زیباترین خیابان‌های جهان |  از محل مراقبه فیلسوف تا گذر ۱۸۰۰ ساله

خیابان‌ها هم می‌توانند جاذبه گردشگری باشند، خیابان‌هایی با تاریخ، معماری  ومناظر و اتمسفر خاص همیشه در میان گردشگران محبوبیت خاصی داشته‌اند. در ادامه با برخی از زیباترین خیابان‌های جهان آشنا شوید.

خیابان جینلی، استان جنگدو، چین

خانه ها و مغازه های چوبی به سبک سلسله چینگ ،همراه با فانوس های قرمز و علائم سنتی  که کمک می کند بزرگترین جاذبه گردشگری چنگدو زیبایی تاریخی خود را به رخ بکشد. در حالی که این خیابان  در سال ۲۰۰۴ باز سازی شده‌است این خیابان تاریخ  ۱۸۰۰ ساله خود را  نشان می دهد.

خیابان کانونت، هارلم ، شهر نیویورک

شهر نیویورک از چند خیابان با معماری بسیار جذاب برخوردار است.  اما این خیابان به لطف درختان کنار پیاده رو بناهای  فوق‌العاده چیز دیگری است.

از جمله بناهای چشمگیر این خیابان می‌توان به کلیسای باپتیست و خانه سلطنتی تنن‌بامز اشاره کرد.

خیابان لومبارد ، سان فرانسیسکو، آمریکا

خیابان لومبارد به دلیل داشتن ۸ پیچ که بین بلوک‌های مختلف این خیابان وجود دارد یکی از شلوغ ترین جاذبه‌های سانفرانسیسکو است.

و در حالی که جمعیت زیادی که می خواهند برای اینستاگرام در این خیابان عکس بگیرند، مسیر رفت و آمد مدام مسدود می‌شود اما منظره بی نظیر این خیابان ارزشش را دارد.

کامینیتو، بوئنوس آیرس ، آرژانتین

کامینیتو به معنی «مسیر کوچک»، رنگارنگ ترین خیابان در رنگارنگ ترین خیابان بوئنوس آیرس است.

این خیابان در دهه ۱۹۵۰ در مسیر عبور راه آهن قرار گرفت وبسته و مخروبه شد تا اینکه یک هنرمند بومی به اسم بنیتو کوئین کوئلا مارتین این خیابان را احیا و تبدیل به موزه خیابانی کرد.

خیابان پیاده‌روی فیلسوف ، کیوتو ژاپن

زیبایی این خیابان به خاطر درختان گیلاس در ۲ طرف آن است. در زمانی که درختان در ماه آوریل شکوفه می‌دهند، منظره این گذر شگفت‌انگیز می‌شود.

این مسیر به نام نیشیدا کیتارو ، فیلسوفی که در این مسیر مراقبه می‌کرده، نامگذاری شده است.

منبع : CNN

کد خبر 247324

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =