گردشگری سلامت؛ مقصدی که دبی به سوی آن می‌رود

منطقه «حتا» در دوبی با کوه‌های و مناظر بکرش مقصدی جذاب برای کوهنوردی و راهپیمایی در اطراف شهر است. در راه‌پیمایی، بر فراز کوهستان حَجَر گویی می‌توان نگاهی به تاریخ این منطقه داشت. اینجا همچنین برای گردشگرانی مناسب است که تندرستی و گردشگری سلامت برایشان مهم است.

لیلی صبری، مربی فیتنس برای نشان‌دادن اطراف با ما همراه شده است.

در این منطقه حدود ۱۶ یا ۱۷ مسیر راه‌پیمایی و کوهنوردی هست که در مجموع ۳۲ کیلومتر طول دارد. یک مسیر سبز هست که بناست پیمودنش آسانتر باشد و به گمانم مسیر سیاه از همه سخت‌تر باشد.

تصویری که اینجا دارید کاملا با دوبی و مراکز خرید و سواحلش تفاوت دارد. تماشای مناظر طبیعی اینجا نفسگیر است.گردشگران اینجا می‌توانند علاوه بر کوهنوردی، در دریاچهٔ سد «حتا» قایق‌رانی کنند.

از فیتنس تا مراقبه؛ تکاپوی تن و آرامش ذهن

بخش سلامت و تندرستی، سریعترین رشد را در صنعت گردشگری داشته و دبی همچنان در حال توسعهٔ این بخش است.

مراسم مراقبهٔ گروهی در کانون مراقبهٔ جمیرا روزانه تا ۵۰۰ شرکت‌کننده را جذب خود می‌کند.

اما برای آنهایی که جاه‌طلبی ورزشی دارند چالش فیتنسِ دوبی جذابیت ویژه‌ای دارد. ساکنان و گردشگران به مدت یکماه ترغیب می‌شوند ۳۰ دقیقه در روز ورزش کنند. این چالش نمونهٔ دیگری است از تعهد دوبی برای تبدیل شدن به مقصد گردشگری تندرستی.

در چالش ورزشیِ اخیر بیش از ۳۰۰۰ نفر زیر آسمان ساحلی مارینا گرد آمدند تا با جو ویکس، مربی نامدار بدنسازی تمرین کنند.

جو ویکس خود می‌گوید: «تصورم این بود که دوبی فقط برای تعطیلات عالی است و غذاهای خوبی هم دارد، اما حالا می‌بینم ورزش هم اینجا مهم است. باشگاه‌های زیادی از من دعوت کردند و کلاس‌های تمرینی متنوعی اینجا هست. خیلی‌ها ورزش می‌کنند و مقامات هم مشوق این کارند.»

دوبی در ۹ ماههٔ نخست سال جاری میلادی ۱۲ میلیون گردشگر جذب کرده و حالا با اولویت دادن به ورزش و تندرستی در حال بازآفرینی بخش گردشگری خود است.

کد خبر 247305

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =