قطار رشت باز هم تصادف کرد | یک کشته و دو مجروح

مقام مسؤول راه‌آهن گفت: امروز یک دستگاه کامیون هنگام عبور از گذرگاه مجاز بدون مستحفظ‌ به دلیل بی‌توجهی به نزدیک شدن قطار، با قطار مسافری تهران-رشت برخورد کرد.

چمدان  -صادق سکری  درباره حادثه امروز برخورد کامیون با قطار در بلاک کهندژ به زیاران در خط‌آهن قزوین به فارس گفت: امروز یک دستگاه کامیون در بلاک کهندژ به زیاران در خط‌آهن قزوین قصد عبور از خط‌آهن را داشت که به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی و دیدن طرفین، با قطاری که در حال سیر روی خط بود، برخورد کرد.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن ادامه داد: این کامیون درواقع قصد عبور از گذرگاه ‌مجاز بدون مستحفظ را داشته است که با قطار مسیر تهران-رشت برخورد می‌کند.

وی توضیح داد: ‌در خطوط ریلی ‌دو «گذرگاه ‌مجاز با مستحفظ» و ‌«گذرگاه مجاز بدون مستحفظ» داریم که در گذرگاه‌های مجاز با مستحفظ مانعی وجود دارد که پیش از نزدیک شدن قطار پایین می‌آید تا عبور خودروها از گذرگاه متوقف شود و پس از عبور قطار، این مانع برداشته می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن ادامه داد: در گذرگاه ‌مجاز بدون مستحفظ که در برخی مسیرهای خاص و کم‌تردد است، مانعی وجود ندارد بنابراین راننده باید حتما قبل از ورود به خط‌آهن حتما طرفین خط را چک و سپس عبور کند.

سکری اضافه کرد: راننده کامیون مذکور از گذرگاه مجاز بدون مستحفظ عبور کرده است، در این گذرگاه‌ها راننده‌ها باید با رعایت همه جوانب احتیاط را رعایت کنند که متاسفانه این راننده کامیون بدون توجه به نزدیک شدن قطار، قصد عبور از گذرگاه را می‌کند که منجر به برخورد دماغه لکوموتیو با کامیون می‌شود.

‌وی بیان کرد: پس از بروز این حادثه ۴۰ دقیقه قطار متوقف‌و خط بسته شده بود که پس از ورود کارشناسان فنی راه‌آهن و رفع مشکل، قطار به سیر خود ادامه داد.

مدیرکل روابط عمومی راه‌آهن با تأکید بر اینکه در حال حاضر خط باز است‌، گفت: در این حادثه به مسافران قطار آسیبی وارد نشد.

سکری تأکید کرد: بارها درباره عبور ‌خودرو از خط‌آهن تذکر داده‌ایم اما متأسفانه برخی راننده‌ها این مهم را رعایت نمی‌کنند.

گفتنی است که هفته گذشته نیز یک دستگاه خودرو شخصی در این مسیر با قطار برخورد کرد و 2 کشته برجای گذاشت.

کد خبر 247287

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =