بلدهای بومی لارَک آموزش گردشگری دیدند | لارک، جزیره‌ای از جنس گنبد نمکی در تنگه هرمز

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی هرمزگان، از برگزاری دوره آموزش بلدهای بومی و راهنمای گردشگری محلی در جزیره لارَک خبر داد.

چمدان - فائقه اتابک  با اعلام این خبر افزود: ین دوره آموزشی با همکاری بنیاد علوی و موسسه مشق آفرینش برای ۲۵ نفر از فعالان گردشگری جزیره لارک برگزار شد.

او هدف از برگزاری این دوره را توانمندسازی فعالان و نیروهای محلی جزیره لارک ذکر کرد و افزود: نرجویان در این دوره آموزشی ۷۰ ساعته با مفاهیم و اصطلاحات میراث‌فرهنگی و گردشگری، جغرافیای جهان‌گردی و اکوتوریسم هرمزگان، قوانین و مقررات مربوط به حفظ میراث‌فرهنگی و طبیعی، زبان و گویش‌های مختلف، بهداشت سفر و کمک‌های اولیه، جاذبه‌های تاریخی و میراث‌فرهنگی، اصطلاحات انگلیسی در زمینه میراث‌فرهنگی و گردشگری، فنون راهنمای تور، تاریخ و فرهنگ و اقوام استان هرمزگان آشنا می‌شوند.

ساحل لارک | عکس: عبدالقادر دریانورد

جزیره لارک در خلیج فارس و در تنگه هرمز قرار دارد و قسمتی از استان هرمزگان به حساب می‌آید.

جزیره لارک از نظر زمین‌شناسی در واقع   یک گنبد نمکی است و در نیمه دوم سال آب و هوایی معتدل دارد.شغل بیشتر مردم لارک صیادی است، بنابراین لارک مکان مناسبی برای تهیه غذاهای دریایی تازه است.

به غیر از خوردن غذاهای دریایی، قایق سواری، نگاه کردن به مرغان دریایی و جمع ‌آوری صدف‌ از میان صدف‌های بی‌شماری که در ساحل این جزیره وجود دارد از جمله دیگر تفریحات گردشگران در این جزیره به حساب می‌آید.

قلعه لارک یا قلعه پرتغالی‌ها در شمال جزیره لارک بنایی متعلق به دوره صفوی است که در فهرست میراث ملی قرار دارد.

قلعه لارک

یکی از راه‌های دسترسی به لارک از طریق قایق از بند عباس است. همچنین با قایق و اتوبوس دریایی از قشم هم می‌توان به لارک رفت.

عکس اصلی: سعید عبدالعلی زاده

کد خبر 247281

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =