جزئیات خط ریلی جدید کشور و قیمت قطارها | سفر ریلی تهرانی‌ها به تبریز ۵ ساعت کوتاهتر می‌شود

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: با افتتاح خط ریلی بستان آباد - میانه و راه اندازی بخشی از این خط ریلی تا تبریز مسیر ریلی تا تهران نسبت به خط ریلی گذشته پنج ساعت کوتاه‌تر می‌شود.

چمدان - مسیر جدید قطار تهران - تبریز در مسیر بستان آباد تا تهران افتتاح شد که طول سفر را ۴ ساعت کاهش می‌دهد و پس از انجام کارهای و مراحل بعدی پروژه این زمان به ۵.۵ ساعت کاهش می‌یابد هفته گذشته افتتاح شد.

سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی درباره این خط ریلی گفت: خط ریلی تبریز - تهران از مراغه عبور می‌کرد و حدود ۱۲ ساعت و ۳۰ دقیقه سیر آن طول می‌کشید. با بهره برداری از این پروژه، مسیر بستان آباد تا تهران هشت ساعته طی می‌شود و با اتصال بستان آباد به تبریز که امیدواریم تا سال آینده به بهره‌برداری برسد، در صددیم سفر ریلی از تبریز تا تهران را پنج ساعت کوتاه‌تر کنیم و این یکی از ویژگی‌های این خط ریلی جدید است.

وی اضافه کرد: برنامه سیر قطار بستان آباد مشهد به صورت هفته‌ای سه سفر در روزهای شنبه، دوشنبه و پنجشنبه برنامه ریزی شده و بلیت این قطارهای شش تخته ۱۲۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است که مردم می‌توانند از آن استفاده کنند. البته بلیت قطار بستان آباد - مشهد از روز قبل از افتتاح به فروش گذاشته شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این پروژه این است که بر خلاف دیگر خطوط ریلی به صورت دو خطه احداث شده است به ایسنا گفت: بر اساس سنت حسنه‌ای که از ابتدا داشتیم در همان روز افتتاح ۱۶۰ نفر از خانواده‌های شهدای بستان آباد و شهرهای مجاور را به مشهد مقدس بردیم که این قطارها به صورت ۱۰۰ درصد بازسازی شده توسط صنایع داخلی است.

کد خبر 247236

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =