برای تهیه هدیه مناسب مدیران به چه مواردی می‌بایست توجه کرد

اگر قرار باشد روزی خودرویی برای خودتان انتخاب کنید به چه چیزهایی توجه می‌کنید؟ قیمت، زیبایی، لوکس بودن، رنگ، تجهیزات رفاهی و امثال این ویژگی‌ها جزیی از افکار شما برای این انتخاب خواهند بود.

چمدان - از آنجا که به خودتان و علایقتان واقف هستید کار چندان دشواری به نظر نمی‌آید. حال اگر این انتخاب خودرو از سوی شما برای شخص دیگری صورت بگیرد، باز هم به همین آسانی خواهد بود؟ قطعا پاسخ این جواب "خیر" است. تهیه هدیه مناسب برای یک نفر، وضعیت مشابهی با این مثال خواهد داشت. سردرگمی که برای یافتن یک هدیه مناسب ایجاد می‌شود گاهی باعث کلافگی و عصبی شدن خواهد شد و نتیجه کار غیرقابل پیش‌بینی می‌شود.
در نظر گرفتن یک هدیه مناسب ارتباط مستقیمی به شخص مورد نظر خواهد داشت. یک مرد می‌تواند برای خانواده به عنوان پدر باشد، و در اجتماع به عنوان دبیر شناخته شود، بنابراین تهیه هدیه از سوی اعضای خانواده‌اش و دانش‌آموزانش بسیار متفاوت خواهد بود. تهیه هدایای تبلیغاتی مناسب مدیران هم در جای خود چالش بزرگی به نظر می‌آید، به همین منظور در این مطلب قصد داریم تا با مطرح کردن چند نکته شما را در این مورد راهنمایی کنیم.

یافتن انگیزه مناسب برای هدیه دادن

در ابتدا بهتر است که انگیزه خود برای هدیه دادن را در ذهنتان مرور کنید. مناسبت‌های سالیانه، سالروز تولد، روز مدیر، عقد یک قرارداد، پیشرفت کاری و یا بهانه‌ای برای قدردانی می‌تواند انگیزه شما برای این کار باشد. با توجه به اینکه شخص مورد نظر شما یک مدیر است، بهتر است که رویکردی مدیرانه نسبت به هدیه دادن داشته باشید، در واقع هدایایی که دلایل رسمی‌تری دارند مناسب‌تر شمرده می‌شوند. الزامی بر صمیمانه بودن رابطه با یک مدیر نیست، و حتی گاهی رعایت آداب رسمی بسیار خوشایندتر خواهد بود. پس شاید بهتر باشد به دنبال یافتن تاریخ تولد مدیر مورد نظرتان نباشید و از گزینه‌های بهتری برای این کار استفاده کنید.

ویژگی های هدایای مخصوص مدیران

پس از این مورد، نوبت به خود هدیه خواهد رسید. با در نظر گرفتن جایگاه و مَنِش یک مدیر، هر کالایی نمی‌تواند در گزینه‌های هدایای ما جای داشته باشد. ویژگی‌هایی همچون شیک و رسمی بودن، نفیس بودن، اصالت هدیه قطعا از دید مدیران اهمیت بالایی خواهند داشت. پس این موارد را همواره در خاطر داشته باشید و از فکر کردن به هدایای تبلیغاتی ساده و عمومی پرهیز کنید.

ارزشمند بودن هدیه

ارزشمند بودن کالایی که به قصد هدیه برای یک مدیر در نظر دارید اهمیت زیادی خواهد داشت. این ارزش هم از جنبه‌ی مادی و هم از نظر نفیس بودن آن در نظر گرفته می‌شود. به طور مثال یک روان نویس که در جعبه‌ی مناسبی قرار گرفته باشد برای هدیه به همکار مناسب است، اما اگر برای یک مدیر قصد تهیه این نوع کالا را دارید، می‌بایست به فکر روان‌نویس عالی باشید که در بسته‌بندی شیکی قرار گرفته است و حتی در مراحل بعدی به برند، کیفیت و طراحی خودنویس و بسته بندی آن توجه ویژه‌ای داشته باشید. این طرز نگاه برای همه‌ی مواردی که مورد توجه شما قرار گرفته‌است الزامی خواهد بود.

در نظر گرفتن جنسیت مخاطب

اهمیت جنسیت برای انتخاب هدیه‌ی خوب را از یاد نبرید چرا که این مورد برای مدیران هم بسیار موثر خواهد بود. شاید در پیش‌فرض ذهنتان مدیریت را شغلی مردانه بدانید اما باید در این مورد کمی بازنگری کنید. بانوان هم به عنوان بخش مهمی در این سمت فعالیت می‌کنند و در نظر داشتن سلایق زنانه در کنار رسمی و شیک بودن هدیه، بسیار کارآمد خواهد بود. کاربرد، طرح و رنگ و در نظر داشتن روحیه لطیف زنانه از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در موقع انتخاب هدیه برای بانوان مدیر باید به آن توجه شود.

پرهیز از چاپ جملات تبلیغاتی زیاد

نکته بعدی که برای این انتخاب باید آن را رعایت کنید، عدم استفاده از هدیه به‌ عنوان یک وسیله پیام‌رسان خواهد بود. شاید جمله قبل کمی اغراق‌آمیز باشد، اما اگر قصد تهیه هدیه تبلیغاتی مدیریتی را دارید، از چاپ لوگو در همه‌ی بخش‌‎ها، درج جملات و عبارات تبلیغاتی خودداری کنید. هدیه تبلیغاتی بهتر است که فارغ از نوشته و لوگوی زیادی باشد تا شلوغ و بی نظم نشان داده نشود. اجازه بدهید که هدیه رسالت خود را به تنهایی انجام دهد و با اضافه‌کردن حواشی آن را کم ارزش نکنید.

خاص و منحصر به فرد بودن هدیه

سفارشی بودن یک هدیه، حسی فراتر از یک کالای خوب را القا می‌کند. اگر دقت بیشتری به خرج دهید و کمی هوشمندانه نگاه کنید، متوجه خواهید شد که نوعی علاقه در اغلب مدیران به خاص و یکتا بودن دیده می‌شود. به عبارت دیگر دوست دارند مالک چیزی باشند که نمونه‌ی مشابهی از آن وجود نداشته باشد. این علاقه به شما راهنمایی خوبی برای تکمیل کردن پروسه تهیه هدیه خواهد کرد. سعی کنید کالاهایی را انتخاب کنید که نمونه‌ی مشابهی نداشته باشند یا نمونه‌ی مشابه آن قابل تشخیص نباشد. به طور مثال صنایع دستی می‌تواند به نوعی خاص و یکتا باشد، چرا که ساخته دست و ذهن هنرمند است، چیزی که تکرار آن کمی بعید به نظر می‌رسد.

تفاوتی در این نیست که شما چه قدر از شخص مورد نظرتان شناخت دارید، این موارد براساس ویژگی‌های مشترک در میان مدیران نوشته شده و برای اکثر آنها صدق میکند. کافی است که بار دیگر این موارد را در ذهنتان به یاد بیاورید تا بتوانید انتخاب های مناسبی برای هدایای تبلیغاتی ویژه مدیران داشته باشید.

کد خبر 247204

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =