تهران صاحب باغ مجسمه‌ها می‌شود | از قدم زدن کنار دریاچه جدید تهران تا تماشای باغ مجسمه‌ها

معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران اعلام کرد: باغ مجسمه در اراضی عباس‌آباد با جانمایی مجسمه‌های ساخته شده در سمپوزیوم مجسمه‌سازی تهران احداث و به بهره‌برداری می‌رسد.

چمدان - سیدمجتبی موسوی شامگاه در آئین اختتامیه نهمین دوره سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی پایتخت گفت: آثار ساخته شده توسط هنرمندان در این سمپوزیوم با همکاری مجموعه اراضی عباس‌آباد در مجاورت باغ کتاب مشرف به باغ هنر جانمایی شده و در آنجا باغ مجسمه احداث شود. {دریاچه و باغ هنر نیز در نزدیکی این منطقه قرار دارد.}

وی در خصوص این دوره از سمپوزیوم توضیح داد: نهمین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی با شرکت ۲۵ هنرمند ایرانی و خارجی در ۲۳ روز برگزار و امشب به کار خود پایان داد.

موسوی ادامه داد: در این دوره از سمپوزیوم نیز از سنگ تراورتن برای خلق آثار استفاده شد.

به گفته وی، حضور دانشجویان هنرمند در کنار حرفه ای های مجسمه سازی یکی از ویژگی های این سمپوزیوم بود که موجب افزایش تجربه و ارتقای کار آنان شد.

معاون فرهنگی سازمان زیباسازی شهرداری تهران همچنین گفت: بیش از ۸۰۰ هنرمند برای شرکت در این سمپوزیوم ثبت نام کردند که نهایتا ۲۵ هنرمند به مرحله نهایی سمپوزیوم راه یافتند.

وی ادامه داد: به هنرمندان دانشجو (کمک مجسمه ساز) مبلغ چهار میلیون تومان و در بخش اصلی نیز به تمامی هنرمندان شرکت کننده مبلغ یکهزار و ۷۰۰ یورو به همراه لوح تقدیر داده می‌شود.

موسوی گفت: حضور هنرمندان خارجی در این سمپوزیوم باعث شد در کنار انتقال تجربه، تکنیک‌های هنری نیز به هنرمندان داخلی انتقال پیدا کنند.

کد خبر 247200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =