دستگیری ۳۹ ایرانی در یک بندر انگلیس  | افزایش مهاجرت ایرانی‌ها به انگلیس

پلیس مرزی انگلیس ۳۹ نفر را که تلاش می‌کردند به صورت غیرقانونی از کانال مانش به این کشور مهاجرت کنند دستگیر کرد. تمام افراد دستگیر شده تبعه ایران هستند.

چمدان - یک سخنگوی وزارت کشور انگلیس گفت: نیروهای مرزی در جریان ۴ عملیات، قایق‌هایی را که از کانال مانش به سمت انگلیس حرکت می‌کردند متوقف کرد. این افراد سپس به بندر دوور منتقل شده تا پس از رسیدگی‌های پزشکی مورد بازجویی قرار گیرند.

وی حرکت مهاجران با قایق بادی را بسیار خطرناک توصیف کرد و گفت: هرکس دست به چنین اقدامی بزند خطر بسیار بزرگی را با جان خود و نزدیکانش مرتکب شده است.

آمار ورود مهاجران به انگلیس که اغلب سوری و ایرانی هستند از اواخر سال گذشته روند فزاینده‌ای را پیدا کرده به طوری که وزیر کشور سابق انگلیس برنامه تعطیلات کریسمس سال گذشته خود را نیمه کاره رها کرد تا به این وضعیت رسیدگی کند. مهاجران از سواحل نزدیک به بندر کاله فرانسه تلاش می‌کنند تا پیش از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و سخت‌تر شدن قوانین مهاجرتی خود را به انگلیس برسانند.

منابع انگلیسی سپتامبر گذشته از مهاجرت کم سابقه ۸۶ نفر در یک روز از طریق کانال مانش خبر دادند. دولت انگلیس و فرانسه تدابیر ویژه‌ای را برای مقابله با عبور غیرقانونی مهاجران اتخاذ کرده اما پاریس از پذیرش مهاجرانی که وارد مرز انگلیس شده اند سر باز می‌زند.

حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن سال گذشته از بازگشت ۲۶۰ ایرانی به کشور طی دو سال گذشته خبر داد و به ایرانیانی که غیرقانونی مهاجرت، توصیه کرد به کشور بازگردند.

انگلیس قرار بود ۳۱ اکتبر (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج شود اما به دلیل مخالفت پارلمان با طرح دولت، کار به بن بست خورده و مهلت برگزیت به ۳۱ ژانویه موکول شده است.

کد خبر 247144

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =