سهمیه سوخت سواری‌های عمومی بین شهری مشخص شد | میزان جابجایی مسافر هم ملاک شد

عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: سهمیه سواری‌های کرایه عمومی بین شهری با پلاک «ع» ماهانه ۷۵۰ لیتر برای ناوگان تک‌سوز و ۴۵۰ لیتر برای ناوگان دوگانه سوز اختصاص یافت.

چمدان - سهمیه‌بندی بنزین  برای تمام وسایل نقلیه بنزین‌سوز انجام شد و به این ترتیب ضمن مشخص شدن میزان سهمیه سوخت هر نوع خودرو، قیمت هر لیتر بنزین معمولی سهمیه‌ای ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای از قرار هر لیتر ۳۰۰۰ تومان تعیین شد.  

یکی از سئوالاتی که در اولین ساعات تغییر قیمت بنزین و سهمیه بندی شدن آن مطرح شد این بود که آیا کرایه‌های تاکسی‌های بین شهری که جابجایی مسافران سفرهای بین شهرهای مختلف را برعهده دارند بار دیگر گران خواهد شد یا با توجه به اینکه در بند ۶ اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایرانآمده است تمهیدات لازم برای جلوگیری از افزایش نرخ کرایه‌ها اتحاذ می‌شود. نرخ این تاکسی‌ها امسال یک بار تغییر کرده و نرخ‌ها افزایش یافته است.  

رئیس اتحادیه سواری کرایه روز گذشته از درخواست افزایش کرایه سواری‌های بین‌شهری خبر داده بود اما عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای امروز از تصمیمی جدید برای سواری‌های بین شهری خبر داده است.

مهران قربانی با بیان اینکه سهمیه ۶ روز باقیمانده آبان‌ماه و همچنین آذرماه این ناوگان تا ابتدای آذرماه امسال در کارت سوخت آنها شارژ می‌شود گفت: سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دیروز و امروز موضوع سهمیه سوخت ناوگان سواری عمومی بین شهری را در کمیته بررسی موارد خاص وزارت کشور پیگیری کرد و این مصوبه اخذ شد.  

عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان اینکه این سهمیه پایه است، گفت: با توجه به پیمایشی که سواری‌های عمومی بین شهری خواهند داشت متناسب با این پیمایش سهمیه نهایی سوخت این ناوگان در کارت سوخت آنها شارژ می‌شود.

قربانی با اشاره به اینکه سیاست بر این است که سواری کرایه عمومی بین شهری و وانت‌ها براساس پیمایش واقعی سهمیه نهایی سوخت دریافت کنند به فارس گفت: اگر خودرویی از ناوگان سواری کرایه واقعاً پیمایش داشته باشد و مسافر جابه‌جا کند و نیاز به سوخت بیشتری داشته باشد قطعاً متناسب با این پیمایش سوخت بیشتری هم به آن اختصاص می‌یابد.

عضو هیأت عامل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای ادامه داد: فعلاً‌ این ۷۵۰ لیتر برای سواری‌های کرایه بین شهری تک‌سوز و سهمیه ۴۵۰ لیتر برای ناوگان دوگانه سوز اختصاص می‌یابد و سعی می‌کنیم از ماه آینده با هماهنگی‌های انجمن صنفی مقدمات نصب پیمایش‌سنج‌ها بر روی این ناوگان فراهم شود.

کد خبر 247113

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =