شاهنامه دوره تیموری ؛ شگفتی‌ساز حراج باران |  منشور حقوق بشر کورش کبیر هم فروخته شد

چهارمین «حراج باران» با مجموع فروش ۲۶ میلیارد و ۲۶ میلیون تومان درحالی به پایان رسید که ۵ برگ از شاهنامه دوره تیموری که با بیشینه ۶۰۰ میلیون تومان معرفی شد در نهایت با قیمت ۹ میلیارد و صد میلیون تومان شگفتی آفرید.

چمدان - چهارمین حراج تخصصی خط و خوشنویسی، هنرهای ایرانی و اسلامی، حراج باران در مرکز همایش‌های بین‌المللی رایزن برگزار شد.

در چهارمین حراج تخصصی خط و خوشنویسی، هنرهای ایرانی و اسلامی  ۷۱ اثر کهن از سده دوم هجری قمری تا دوره‌های تیموریه، صفویه، افشاریه، زندیه تا قاجار که قدمت برخی‌شان به بیش از یک قرن می‌رسد در کنار آن ۲۳ اثر معاصر زیر چکش حراج قرار گرفتند.

برخی از آثاری که در این حراجی به فروش رفتند به شرح زیر است:

* ۵ برگ از شاهنامه دوره تیموری که با تکنیک خط نسـتعلیق و مرکب مشـکی روی کاغذ دسـت سـاز در ابعاد ۲۳ * ۱۵  متعلق به مجموعه خصوصی در این حراجی با قیمت ۹ میلیارد و صد میلیون تومان شگفتی آفرید.

۵ برگ از شاهنامه دوره تیموری با قیمت ۹ میلیارد و صد میلیون تومان شگفتی آفرید

* منشور حقوق بشر کورش کبیر نیز که در آن حسین نیک طلب ۸ کیلو و ۳۰۰ گرم فیروزه را بر روی ۱۸ و نیم کیلو عقیق حک کرده است به قیمت سه میلیارد و نهصد میلیون تومان چکش خورد.

*  نقاشی مینیاتور و خط با موضوع چهره نواب اکبری بیگم زوجه پادشاه هندوستان نیز در نهایت با قیمت ۵ میلیارد و هفتصد میلیون تومان چکش خورد.

* عصای چوبی با دسته نقره متعلق به عبدالحسین فرمانفرما و مربوط به دوره قاجار نیز با قیمت ۴۰ میلیون تومان چکش خورد.

* عقدنامه‌ای از دوره قاجار با تذهیب طلا و ترکیب رنگ‌های طبیعی روی کاغذ دست ساز با قیمت ۷۰ میلیون تومان به فروش رسید.

کد خبر 247097

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =