تخریب یک بنای دوره پهلوی در سبزوار | مالک از شهرداری مجوز تخریب گرفت!

یک خانه قدیمی متعلق به دوره پهلوی در خیابان سهراب سبزوار تخریب شد.

چمدان - مسعود پسندیده رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای شهر سبزوار گفت: قدمت این خانه مربوط به دوره پهلوی است و مالک آن پس از دریافت مجوز شهرداری اقدام به تخریب بنا کرده است.

وی افزود: بیشتر خانه‌های تاریخی سبزوار در اختیار مالکان شخصی است که باید با خرید آنها و با مشارکت شورای شهر و شهرداری از تخریب آنها جلوگیری شود.

مسعود پسندیده ادامه داد: خانه‌های تاریخی نماد هر شهری از جمله سبزوار هستند که احیا و مرمت آنها منجر به رشد گردشگری و توسعه اقتصادی آن شهرستان می‌شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و گردشگری شورای شهر سبزوار با بیان اینکه بیش از ۱۵ خانه تاریخی در سبزوار شناسایی شده‌اند به ایرنا گفت: خانه‌های اولیا، اسکوئی، اسلامی، افچنگی، جعفرزاده، چشمی، سدیدی و شریعتمدار از جمله آنهاست.

محسن برآبادی مدیر پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار نیز گفت: مالکان خانه‌های تاریخی برای تخریب بنا یا تغییر کاربری باید از شهرداری مجوز دریافت کنند و شهرداری هم بر مبنای قانون از اداره میراث فرهنگی استعلام بگیرد.

محمد اختریان مدیر روابط عمومی شهرداری سبزوار نیز گفت: مالکان خانه‌های قدیمی که خانه آنها در ردیف آثار ملی ثبت نشده برای تخریب نیاز به مجوز شهرداری ندارند.

کد خبر 247036

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • زهرا IR ۱۴:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۲۱
    1 0
    بنده خدا نوابغ ضد تا صدتا مهاجرت می کنند این که خشت و گل است