پروازهای خطوط هوایی ایرانی به نجف و بغداد قطع شدند

شرکت‌های هواپیمایی ایرانی پروازهای خود به فرودگاه‌های نجف و بغداد را قطع کرده‌اند و تنها چند ایرلاین در حال بازگرداندن مسافران خود از عراق به ایران هستند.

چمدان - سرکنسول ایران در کربلا صبح امروز ۱۳ آبان ماه با توجه به اتفاقات رخ داده مقابل کنسولگری ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات تاکید کرد که زائران تا برقراری امنیت لازم، سفر خود را به تعویق بیندازند. چرا که اکنون شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

+ در این زمینه بیشتر بخوانید: ماجرای حمله به کنسولگری ایران در کربلا و توصیه جدی به مسافران ایرانی | تعدادی زائر ایرانی در کربلا هستند

پس از هشدار سرکنسول ایران در کربلا و توصیه وزارت خارجه پروازهای ایرلاین‌های ایراین به نجف و کربلا متوقف شده است.

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی در این زمینه از کاهش شدید پروازهای نجف تعدادی از ایرلاین‌ها و قطع شدن پروازهای نجف و بغداد تعدادی دیگر از شرکت های هواپیمایی ایرانی خبر داد و گفت: در حال حاضر بسیاری از پروازها به عتبات عالیات قطع شده است. برخی شرکت‌ها هم که در حال انجام پروازها هستند، صرفا برای بازگرداندن مسافرانی که در فرودگاه نجف منتظر هواپیماهای ایرانی است، به عراق پرواز می‌کنند.

دبیر انجمن صنفی شرکت های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر تقاضای سفرهای هوایی به سمت عراق وجود ندارد، افزود: علت آن انتشار اطلاعیه وزارت امور خارجه است که از مردم درخواست کرد تا اطلاع ثانوی از سفر به شهرهای زیارتی عراق بپرهیزند.

به گفته سامانی، قیمت بلیت‌های عتبات نیز کاهش یافته و شرکت‌های هواپیمایی متضرر می‌شوند. به همین دلیل با توجه به اطلاعیه وزارت امور خارجه، برخی شرکت‌های هواپیمایی از روز گذشته پروازهای خود به عراق را کاهش داده یا قطع کرده‌اند.

سامانی درباره زمان بازگشت پروازهای عتبات به برنامه پروازی شرکت‌های هواپیمایی گفت: ازسرگیری پروازهای نجف و بغداد به شرایط داخلی عراق بستگی دارد؛ در حال حاضر در بغداد و برخی دیگر از شهرهای جنوبی عراق تظاهرات وجود دارد.

هشدار وزارت امورخارجه درباره سفر به عراق | سفر به عراق را به تعویق بیندازند

کد خبر 246972

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =