ماجرای حمله به کنسولگری ایران در کربلا و توصیه جدی به مسافران ایرانی | تعدادی زائر ایرانی در کربلا هستند

سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات گفت: زائران تا برقراری امنیت لازم، سفر خود را به تعویق بیندازند. چرا که اکنون شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

چمدان - میرمسعود حسینیان سرکنسول ایران در کربلا با اشاره به اعتراضات در عراق گفت: اجتماعات مردمی در عراق در اصل به منظور پیگیری مطالبات اقتصادی در این کشور شکل گرفته است اما متأسفانه برخی گروه‌ها و جریانات از این اعتراضات مردمی با هدف‌های خاصی سوء استفاده می‌کنند و بر موج حرکت‌های مردمی سوار شده‌اند.

وی افزود: مطالبات مردم عراق باید پاسخ داده شود و البته این موضوع از سوی مرجعیت شیعه و دولت این کشور مورد تأکید قرار دارد.

حسینیان با اشاره به توقف اعزام کاروان‌های عتبات از سوی سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: سازمان حج و زیارت به عنوان متولی اعزام زائران به عتبات در این رابطه تصمیم‌گیری می‌کند، اما اکنون با توجه به مشکلات ایجاد شده، شرایط مناسبی برای حضور زائران در کربلا و نجف وجود ندارد.

سرکنسول ایران در کربلا به متقاضیان سفر به عتبات هشدار داد تا برقراری امنیت لازم سفر خود به عراق را به تأخیر بیندازند.

وی گفت: متأسفانه برخلاف هشدارها، تعدادی از زائران ایرانی در عراق حضور دارند. البته تاکنون گزارشی نیز مبنی بر ایجاد مشکل برای آن‌ها نداشتیم.

وی با بیان اینکه این افراد باید زودتر به کشور بازگردند، به فارس توضیح داد: به زائرانی که در عراق حضور دارند، توصیه می‌کنیم که هر چه زودتر به کشور بازگردند و افرادی هم که قصد تشرف به عتبات را دارند، سفر خود را به تعویق انداخته و تا زمان آغاز اعزام‌های سازمان حج و زیارت منتظر بمانند.  

وزارت امور خارجه هم با انتشار بیاینه‌ای در روز ۷ آبان ماه اعلام کرده‌بود: «با توجه به گزارش وقوع برخی نا آرامی‌ها در عراق از هموطنان عزیز و زائرین عتبات عالیات درخواست می‌شود تا اطلاع ثانوی برنامه سفر خود به عراق را به تعویق اندازند.»

عصر ایران درباره حوادث شب گذشته کنسولگری ایران در کربلا نوشت: شماری از معترضین، شب گذشته به کنسولگری ایران در کربلا حمله و تلاش کردند آن را تصرف کنند اما موفق نشدند. به گزارش رسانه‌ها، معترضین بمب‌های آتش‌زا به درون حیاط کنسولگری ایران پرتاب کردند. همچنین پرچم ایران را پایین کشیدند و پرچم عراق را جایگزین آن کردند.

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا در پی این حوادث به شبکه العالم گفت: نیروهای امنیتی بر اوضاع کنترل دارند و شرایط در اطراف این مقر دیپلماتیک کشورمان به حالت طبیعی بازگشته است.

تصاویری از حمله معترضین به کنسولگری ایران در کربلا را در زیر ببینید:

کد خبر 246965

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =