کشف سرطان پستان توریست اسکاتلندی در بازدید از یک جاذبه گردشگری | «تاریکخانه» زندگی گردشگر را تغییر داد

سفر به جاذبه‌ای توریستی در اسکاتلند پس از اینکه یک دوربین حرارتی باعث تشخیص سرطان پستان یک گردشگر شد زندگی او را تغییر داد.

چمدانبال گیل ۴۱ ساله در سفر خود به «تاریکخانه و دنیای خیال» که یکی از مکان‌های توریستی ادینبرگ پایتخت اسکاتلند است وقتی تصاویر خود با دوربین حرارتی را دید متوجه یک لکه درون پستانش شد.

دوربین حرارتی، دوربینی است که با اشعه مادون قرمز تصویربرداری می‌کند به همین خاطر می‌تواند از تصاویری فراتر از آنچه چشم عادی آن را می‌تواند ببیند عکسبرداری کند.

«تاریکخانه و دنیای خیال» مکانی شبیه به یک موزه است که با دوربین‌های مختلف امکان تجربه‌های جالب را در دنیای تصویر برای گردشگران به وجود می‌آورد.

این توریست بعد از ملاقات با پزشک متوجه شد در مراحل اولیه سرطان پستان است و دکتر به او گفت که بسیار خوش‌شانس بوده چرا که تصویربرداری توده‌های سرطانی معمولا با دوربین‌های حرارتی امکانپذیر نیست.

تصویر بال گیل با دوربین حرارتی

گیل در مورد اتفاقی که افتاد برای «تاریکخانه و دنیای خیال» نامه‌ای نوشت و آنها را از این اتفاق و مراحل درمان خود با خبر کرد.

گیل تا کنون ۲ جراحی انجام داده‌ است که یکی از آنها برای جلوگیری از گسترش سرطان بوده‌است. او گفته که اگر این اتفاق نمی‌افتاد تا مدت‌ها پس از گسترش بیماری از آن مطلع نمی‌شد و بازدیدش از این مکان زندگی او را تغییر داده است.

کد خبر 246946

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =