آخرین وضعیت حساب‌های بانکی ایرانی‌های مقیم مالزی | واکنش سخنگوی وزارت خارجه و توضیحات نخست وزیر مالزی

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اعمال محدودیت‌های بانکی برای هموطنان ایرانی در مالزی گفت: سفارت ایران در مالزی در پیگیری مستمر و فشرده با نهادهای دولتی و مسئولین بانکی مالزی، این مسئله را در دستور کار خود قرار داده و  بررسی راه حل و رفع مشکل در دستور کار قرار دارد.

چمدان - سید عباس موسوی در خصوص گزارش‌های انتشار یافته در زمینه اعمال محدودیت‌های بانکی برای ایرانی‌های مقیم مالزی اظهار داشت: متاسفانه تحت تاثیر تروریسم اقتصادی ایالات متحده، محدودیت‌هایی از سوی برخی بانک‌های مالزی در زمینه گشایش حساب و ارائه تسهیلات بانکی برای ایرانیان صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: در همین زمینه سفارت کشورمان در مالزی در پیگیری مستمر و فشرده با نهادهای دولتی و مسئولین بانکی مالزی، این مسئله را در دستور کار خود قرار داده  و مذاکرات متعددی با مقامات مربوطه انجام شده است و  کماکان نیز بررسی راه حل و رفع مشکل در دستور کار قرار دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به مشکلاتی که این امر برای حضور و فعالیت‌های ایرانی‌ها بویژه مشارکت نخبگان و دانشجویان ایرانی در حوزه‌های علمی – دانشگاهی مالزی و همچنین فعالین بخش های تجاری داشته است، اضافه کرد: امیدواریم برپایه حسن نیت و مواضع صریح و شناخته شده دولت مالزی در خصوص تحریم‌های یکجانبه، راهکارهایی برای حل مشکل از سوی کشور دوست مالزی بکار گرفته شود و با همفکری و بر اساس چهارچوب‌های قانونی که برای این امر وجود دارد مشکلات بوجود آمده در زمینه دسترسی‌های بانکی ایرانیان مرتفع و تسهیل شود.

رویترز نیز نوشت: ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی نیز با محکوم کردن زورگویی برخی کشورهای قدرتمند اعلام کرد که کشورش برای بستن حساب‌های بانکی اشخاص و شرکت‌های ایرانی تحت فشار زیادی قرار گرفته است.

او تاکید کرد کشورش مجبور شده تا زندگی را برای ایرانیان سخت کند.  اگر ما این کار را نمی‌کردیم، بانک‌های ما در سایر کشورها بسته می‌شد. برخی قدرتمندان در حال زورگویی به ما هستند.

حرف عجیبی که ماهاتیرمحمد راجع به اصفهان زد | تا چه زمانی به پول نفت دلخوشیم؟

کد خبر 246903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =