لحظه انفجار قطار مسافربری پاکستان | بیش از ۷۰ مسافر کشته شدند

انفجار کپسول گاز خوراک‌پزی مسافران در قطار مسافربری در ایالت پنجاب پاکستان به مرگ دست‌کم ۷۰ نفر و سوختن ده‌ها نفر دیگر انجامید.

چمدان -  گاردین نوشت: تصاویر ویدئویی نشان می‌داد سه واگن این قطار مسافری در شعله‌های آتش می‌سوخت و دود سیاه غلیظ از پنجره‌ها بیرون می‌زد. شاهدان عینی هم مسافران گرفتار در آتش و دود را دیده بودند که چاره‌ای جز فریاد زدن و کمک خواستن نداشتند. گفته می‌شود بسیاری از مرگ‌ها به دلیل بیرون پریدن مسافران از قطار در حال حرکت برای فرار از آتش و دود رخ داده است.

وزیر راه‌آهن پاکستان درباره حادثه مرگبار صبح روز پنجشنبه گفت: «یکی از خانواده‌ها با خود کپسول گاز درون قطار آورده و چند لحظه پیش از رخ دادن فاجعه در حال درست کردن صبحانه بوده است. همراه آوردن کپسول گاز درون کوپه‌های قطار ممنوع است اما این قانون معمولا در قطارهای مسافری پاکستان نادیده گرفته می‌شود. انفجار دو اجاق خوراک‌پزی، وجود نفت سفید و سرعت زیاد قطار به آتش‌سوزی دامن زد. »

حادثه انفجار در قطاری رخ داد که از ایالت پنجاب می‌گذشت و یکی از مسیرهای پرتردد و شلوغ راه‌آهن سراسری پاکستان است. این مسیر دو شهر بزرگ کراچی و راولپندی را به هم مرتبط می‌کند و قطاری که آتش گرفت نزدیک شهر مولتان بود. در همان لحظه‌های ابتدایی تعداد قربانیان ۷۰ کشته و دست‌کم ۳۰ مجروح اعلام شد که حال برخی آسیب‌دیده‌ها وخیم بود. اوضاع چنان بحرانی شده بود که برخی مجروحان را به بیمارستانی در فاصله ۱۸۰ دقیقه‌ای منتقل کردند.

عمران‌خان نخست‌وزیر پاکستان هم در توییتر فاجعه انفجار قطار را تسلیت گفت و با بازماندگان ابراز همدردی کرد. حوادث ریلی در پاکستان فراوان اتفاق می‌افتد. همین تابستان امسال برخورد یک قطار مسافری شهر لاهور با یک قطار باری در مسیر ایالت پنجاب ۲۳ کشته در پی داشت.

ویدئویی از این حادثه در زیر ببینید:

کد خبر 246902

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =