تغییر زمان حرکت قطارهای تهران به رشت و بالعکس | قطار رشت - مشهد همه روزه شد

سرپرست اداره‌کل راه‌آهن شمال ۲ از افزایش قطار مسافری رشت به مقصد مشهد و برعکس خبر داد.

چمدان - غلامحسین ولدی درباره افزایش سیر قطارهای مسافری راه آهن شمال ۲ افزود: قطار رشت - مشهد و برعکس از یازدهم آبان ماه ساعت ۱۷ و ۲۰ دقیقه از رشت به مقصد مشهد حرکت می‌کند و ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه روز بعد وارد مشهد می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین  حرکت این قطار از یازدهم ابان ماه از مشهد به سمت رشت ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه  در نظر گرفته شده و ساعت ۹ و ۱۰ دقیقه به مقصد خواهد رسید.

وی بیان کرد: برای قطار مسافری رشت به مشهد و برعکس ۱۰ سالن چهار تخته ۴۰ نفره و ظرفیت در مجموع ۴۰۰ نفر در نظر گرفته شده است.

ولدی تاکید کرد: در صورت تردد قطار ذکر شده با ضریب اشغال بالا و استقبال مسافران تثبیت این قطار در مسیر رشت به مشهد و برعکس تضمین خواهد شد.

وی گفت: برای آسایش حال مسافران  در حین سفر سالن‌های چهار تخته چهار ستاره پارسی سپهر متعلق به شرکت حمل و نقل ریلی رجا برای سازمان قطار مذکور اختصاص داده شده است.

ببینید: تصاویر زیبای مسیر قطار تهران - رشت

ولدی همچنین از تغییر ساعت قطار رشت - تهران و بالعکس خبر داد و  افزود: از یازدهم آبان ماه جاری  ساعت حرکت قطار رشت به تهران ساعت ۱۵ و حرکت این قطار از تهران به رشت ساعت هشت و ۲۵ دقیقه تغییر پیدا کرده است.

هزینه بلیت سالن اتوبوسی معمولی قطار رشت - تهران  بین ۴۰ هزار و ۷۰۰ تا ۷۴ هزار و ۳۰۰ تومان، اتوبوسی vip بین ۴۹ هزار و ۷۰۰ تا ۹۱ هزار و ۵۰ تومان و سالن کوپه‌ای بین ۸۲ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۰۷ هزار و ۳۵۰ تومان شناور است.

بلیت قطار مسافری رشت - مشهد نیز بین ۱۷۵ تا ۲۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان متغیر است.

نیمه اسفندماه سال گذشته راه آهن قزوین - رشت با حضور رئیس جمهوری و هیأت هایی خارجی، به طور رسمی افتتاح شد. راه آهن قزوین - رشت به صورت یک خطه، از ایستگاه سیاه چشمه در شمال غرب قزوین و قبل از شهر تاکستان از خط آهن اصلی تهران - تبریز منشعب شده و با گذر از روستاهای کوهین و شیرین سو در محدوده شهرهای لوشان، منجیل، رودبار، رستم آباد و امامزاده هاشم ادامه مسیر داده و به ایستگاه رشت می رسد.

کد خبر 246890

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =