۱۰ شهر منتخب دنیا برای سفر در سال ۲۰۲۰ ؛ از دبی تا لاپاز بولیوی | زادگاه موتسارت مقصد برتر شد

لونلی پلنت فهرست بهترین شهرها برای سفر در ۲۰۲۰ را منتشر کرد.

چمدان - سالزبورگ، این جا زادگاه «ولفگانگ آمادئوس موتسارت» آهنگساز و موسیقیدان مشهور کلاسیک و محل عمارت زیبا و با شکوه پیش از جنگ خانواده «فون تراپ» در فیلم «اشک‌ها و لبخندها» است.

 اگر اینها دلایل کافی برای بازدید از این شهر نیست، سال آینده سالگرد صدمین جشنواره مشهور و جهانی سالزبورگ است، یک جشن سالانه تابستانی که با محوریت موسیقی، تئاتر و رویدادهای فرهنگی که در سطح شهر برگزار می‌شود.

سالزبورگ در اتریش به عنوان شهر برتر لونلی پلنت «Lonely Planet» برای بازدید در سال ۲۰۲۰ معرفی شده‌است. لونلی پلنت یکی از بزرگترین و مشهورترین انتشارات راهنمای سفر در سراسر جهان است.

سالزبورگ نمونه تاریخی یک شهر کلیسایی است. مرکز تاریخی این شهر یک منطقه باروک دست نخورده است و از آنجا که در میانه شمال و جنوب اروپا قرار دارد مخلوطی از  فرهنگ‌های ایتالیایی و آلمانی در این  محدوده ثبت جهانی دیده‌می‌شود.

فهرست امسال لونلی پلنت برای ۱۰ مقصد برتر مسافرت در سال ۲۰۲۰، مانند فهرست‌های قبلی، ترکیبی از نقاط شناخته شده و کمتر شناخته شده‌است.

امسال برای پانزدهمین فهرست، سردبیران لونلی پلنت از کارمندان خود و صدها نفر از همکاران این شرکت در سراسر جهان خواسته‌اند تا مقاصد کاندیدای خود را معرفی کنند و از این میان  ۱۰ شهر در فهرست برترین‌های ۲۰۲۰ قرار گرفته‌است.

پس از سالزبورگ، دومین جایگاه این فهرست به واشنگتن دی سی، تعلق دارد، در سال ۲۰۲۰ این شهر به دلیل انتخابات ریاست جمهوری در کانون توجه قرار خوهد گرفت. البته بر اساس نظر لونلی پلنت  واشنگتن می‌تواند هر سال در این لیست قرار داشته باشد چرا که امکان انجام حجم وسیعی از فعالیت های رایگان گردشگری، از جمله بازدید از موزه های اسمیتسونیان در آن وجود دارد.

واشنگتن دی سی

رتبه سوم متعلق به قاهره است که سال آینده شاهد افتتاح موزه بزرگ مصر، بزرگترین موزه متعلق به یک تمدن در جهان، خواهد بود.

گالوی ، پایتخت فرهنگی اروپا در سال ۲۰۲۰ در رتبه چهارم قرار گرفته است، این شهر به عنوان جذاب ترین شهر ایرلند شناخته می‌شود چرا که موسیقی زنده، انرژی و لذت از زندگی در کوچه‌های آن جریان دارد.

در سال جدید این شهر برنامه‌های هنری شگفت انگیزی دارد و شعار این شهر برای سال جدیدی این است:«گالوی نمایش خوبی خواهد داد».همچنین رویدادهای فرهنگی بر اساس تاریخ باستان ایرلند در روستاها و جزیره‌های این شهر  برگزار خواهد شد.

گالوی، ایرلند

پنجمین جایگاه این فهرست به بن، پایتخت آلمان غربی قبل از اتحاد آلمان در ۱۹۹۰،  تعلق دارد، شهری که زادگاه لودویگ ون بتهوون است و بن تولد ۲۵۰ سالگی او  را در سال ۲۰۲۰ جشن خواهد گرفت.

فهرست کامل ۱۰ شهر برتر لونلی پلنت برای سفر در سال ۲۰۲۰ را ببینید:

۱. سالزبورگ ، اتریش

۲. واشنگتن دی سی، ایالات متحده

۳. قاهره ، مصر

۴. گالوی ، ایرلند

۵. بن ، آلمان

۶. لاپاز، بولیوی

۷. کوچی، هند

۸. ونکوور، کانادا

۹. دبی، امارات متحده عربی

۱۰. دنور، ایالات متحده

کد خبر 246801

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =