واکنش سازمان هواپیمایی به تعلیق فعالیت معاون وزیر | رئیس ما همچنان رئیس است!

سازمان هواپیمایی کشوری در حالی دادگاه بدوی رسیدگی به سقوط هواپیمای ATR حکم عدم ادامه فعالیت رئیس این سازمان را ابلاغ کرده اعلام کرد: طرح مسائل مناقشه انگیز به نفع صنعت حمل ونقل هوایی نیست.

چمدان - سازمان هواپیمایی کشوری طی مطلبی اعلام کرد:‌ «سازمان هواپیمایی کشوری نماینده حاکمیت در صنعت حمل و نقل هوایی و تابع قوانین و مقررات داخلی و بین المللی است و براساس قانون وظیفه بررسی سوانح بر عهده این سازمان وهدف محوری آن پیشگیری از سوانح آتی است. در بررسی سانحه ATR آسمان ۲۹ بهمن ۹۶ تمامی مراحل بررسی سانحه همکاریهای تنگاتنگی با مراجع قضایی صورت گرفته که کماکان ادامه دارد و نتایج بررسی هم مرحله به مرحله در اختیار مسئولان قضایی قرار گرفته است.

آنچه حائز اهمیت است توجه به موقعیت صنعت و حال که آمریکائی‌ها اهداف چند دهه گذشته خود را تشدید و زمینگیر کردن صنعت را دنبال می کنند طرح مسائل مناقشه انگیز به مصلحت نیست. یقینا تلاش های متخصصین صنعت حمل و نقل هوایی را که با نگاه به توانمندی‌های داخل توانسته صنعت را سرپا نگهدارند کم رنگ جلوه می دهد و زمینه کاربردی شدن استعدادهای شایسته در صنعت را دچار خدشه می کند. لذا از این حیث متاسفیم برای روزنامه شرق برای طرح این مسائل.

سازمان هواپیمایی کشوری مصمم به ادامه مسئولیت خطیر در انجام وظایف بوده و نه تنها آماده همکاری با مراجع ذیربط در خصوص سوانح  یا هر اتفاق دیگری است به اراده قوه قضائیه مبنی بر حمایت از صنعت هوایی در جهت تقویت نیروی متخصص در راستای مقاومت و توانمندی های داخلی احترام گذاشته برای رسیدن به نتایج بایسته از هیچ کوششی فرو گذار نخواهد کرد.

در انتها نیز به نقل از روابط عمومی سازمان هواپیمایی در پاسخ مطلب منتشر شده در خصوص وضعیت مسئولیت رئیس سازمان گفته شده است: «ایشان همچون گذشته مشغول انجام وظیفه و اهداف صنعت را دنبال می کند.»

به گزارش چمدان، یک ممیز هواپیمایی کشوری از ابلاغ حکم عدم ادامه فعالیت رئیس سازمان هواپیمایی کشوری به دلیل بروز سانحه سقوط هواپیمای ATR هواپیمایی آسمان خبر داده است.

کد خبر 246747

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =