رویداد «شب فرهنگی ایران» در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد

در حاشیه شصت و ششمین نشست وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، رویداد «شب فرهنگی ایران» شامگاه دوشنبه 22 مهرماه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.

چمدان - این رویداد به همت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، حسین اربابی معاون سرمایه گذاری، حقوقی و مجلس وزارت میراث فرهنگی، امیر رضا شریف نیا مدیر مجموعه نیاوران،  تدروس آدهانوم گبریسوس مدیرکل سازمان جهانی بهداشت و دکتر احمد سلیم المنظری مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت، وزرا و مدیران ارشد بهداشتی کشورهای عضو مدیترانه شرقی و برخی از سازمان های بین المللی و همچنین متخصصین ارشد بهداشتی از اقصی نقاط جهان در این مجموعه برگزار شد.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور  گفت: در این شب زیبای فرهنگ ایران، حضور هنرمندان کوچک و بزرگ مایه صفای این نشست شد که در آستانه اربعین حسینی در سرنا و دوتار خود نام اباعبداله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) را نواختند و مرا به یاد نقاره خوان های اهل تشیع انداختند زمانیکه راه را بر زیارت شیعه می بستند و در شیپور و سرنا و طبل، مظلومیت اهل بیت را می نواختند. این یکی از زیبایی های بسیار چشمگیر امشب بود. امیدوارم نام و یاد ایران و فرهنگ این سرزمین در خاطره مهمانان این شب به یاد ماندنی باقی بماند.     

گفتنی است این رویداد فرهنگی با هدف معرفی آداب و رسوم اقوام ایرانی، صنایع دستی کشور و ارائه بسته های سفر با حضور نمایندگانی از اقوام مختلف ایران و هنرمندان صنایع دستی در این مجموعه برگزار شد. بازدید از موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران بخش دیگری از برنامه های این شب فرهنگی بود.

کد خبر 246737

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =