تسهیلات جدید عربستان برای دارندگان ویزای آمریکا و شنگن | سفر آمریکایی‌ها به عربستان آسان شد

عربستان سعودی اعلام کرد گردشگرانی که ویزای آمریکا، بریتانیا و حوزه شنگن داشته باشند می توانند هنگام ورود به خاک عربستان روادید ورود به این کشور را دریافت کنند.

چمدان - یورونیوز نوشت: بنا به اعلام مقامات عربستان امکان دریافت ویزای این کشور به صورت اینترنتی نیز فراهم شده است. ریاض در حالی به دارندگان روادید آمریکا، بریتانیا و حوزه شنگن هنگام ورود به عربستان ویزا خواهد داد که پیش از این تنها اتباع ۴۹ کشور می توانستند از چنین امکانی استفاده کنند.

هدف عربستان از تسهیل دریافت ویزای این کشور افزایش شمار گردشگران و درآمدزایی از این راه عنوان شده است. این در حالی است که عربستان به مدت دهه ها یکی از کشورهایی بود که ساز و کار دشواری برای دریافت روادید خود در نظر گرفته بود.

دولت عربستان ماه گذشته میلادی مقررات جدیدی وضع کرد تا اتباع کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و بسیاری از کشورهای آسیایی راحت تر بتوانند روادید این کشور را دریافت کنند.

بنا به مقررات جدید دارندگان ویزای آمریکا، بریتانیا و حوزه شنگن دیگر نیازی برای مراجعه به کنسولگری های عربستان برای صدور ویزای این کشور ندارند.

ویزاهای جدید عربستان یک سال اعتبار دارند و دارندگان آنها می توانند تا سه ماه در خاک این کشور بمانند. به صاحبان این ویزاها که بهای صدور آنها ۱۲۰ دلار آمریکا با احتساب هزینه بیمه درمانی است، اجازه داده می شود تا به دفعات وارد خاک عربستان شوند.

صدور روادید عربستان تاکنون اغلب محدود به کارگران ساکن این کشور و وابستگان آنها، مسافران تجاری و زائران مسلمان بود.

عربستان همچنین در نظر دارد از این پس به زنان و مردان بدون نیاز به اثبات محرمیت اجازه دهد تا در یک اتاق در هتل ها ساکن شوند. با این حال از گردشگران خواسته شده است که شئونات عمومی عربستان را رعایت کنند.

کد خبر 246711

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =