جشنواره ایل سنگسری سمنان در تقویم کشور ثبت می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سمنان گفت: ثبت جشنواره ایل سنگسری در تقویم کشور از برنامه‌های مهم این جشنواره است.

چمدان - مهدی جمال  در جلسه شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی ایل سنگسری که با حضور نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان، مسئولان و دبیر جشنواره برگزار شد، افزود: جشنواره ایل سنگسری یکی از هفت رویداد برند ملی است و استان سمنان برای توسعه گردشگری نیاز به برگزاری رویدادهای ملی دارد.

حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان نیز در این نشست گفت:دبیرخانه دائمی جشنواره ایل سنگسری در استان تشکیل شود تا در سال‌های بعد نیز شاهد برگزاری این جشنواره باشیم.

احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، نیز در این جلسه گفت: این‌گونه جشنواره‌ها به دلیل این‌که فرهنگ غنی کشور را معرفی می‌کنند، در راستای تأمین امنیت کشور گام برمی‌دارند.

او افزود: برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها یکی از راه‌های بسیار خوب درآمدزایی و پایه و اساس برای رونق گردشگری در منطقه و کشور است.

منصور بیرقی دبیر جشنواره ملی ایل سنگسری نیز در این نشست گفت: محوریت این جشنواره صنایع‌دستی، پوشاک و دست بافته‌ها است، شناسایی ظرفیت‌های بزرگ ایل سنگسری و معرفی آن و رونق صنعت گردشگری ازجمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

در پایان جلسه احکام اعضای شورای سیاست‌گذاری جشنواره ملی ایل سنگسری توسط نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان و مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان به آن‌ها اهدا شد.

جشنواره ملی ایل سنگسری از تاریخ ۱۵ لغایت ۱۷ آبان ماه سال جاری با حضور استان‌های تهران، البرز، قم، مازندران، قزوین و سمنان برگزار می‌شود.

کد خبر 246698

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =