بازدید از مجموعه کاخ نیاوران چقدر هزینه دارد؟

به استناد تصویب نامه هیأت وزیران، قیمت بلیت موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران از تاریخ اول آبان ماه سال جاری تغییر خواهد کرد.

چمدان -  محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور با اعلام این خبر گفت: به استناد تصویب نامه هیأت وزیران در تاریخ 27 تیرماه 1398 و با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و کارشناسی های صورت گرفته مبنی بر سطح بندی موزه ها، بناها و محوطه های تحت پوشش وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و ساماندهی گروه های بازدیدکننده، نرخ ورودی موزه ها تغییر خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، نرخ ورودی برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی متفاوت بوده و بهای بلیت «ورودیه (باغ موزه) ، کاخ اختصاصی نیاوران و موزه جهان نما» واقع در مجموعه نیاوران برای بازدیدکنندگان داخلی هر یک به مبلغ 40 هزار ریال و برای بازدیدکنندگان خارجی 300 هزار ریال است.

همچنین بهای بلیت «موزههای خودروهای اختصاصی، کوشک احمدشاهی و کتابخانه اختصاصی» به صورت جداگانه برای گردشگران داخلی مبلغ 30 هزار ریال و برای بازدیدکنندگان خارجی 200 هزار ریال در نظر گرفته شده است.

همچنین بر اساس این بخشنامه، بازدیدهای دانش آموزان و دانشجویان (به ‌صورت گروهی به همراه معلمان و سرپرستان)، بازنشستگان (به همراه یک نفر از اعضای خانواده)، افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی، آزادگان، جانبازان، خبرنگاران با ارائه کارت خبرنگاری، بسیجیان و خانواده‌ های شهدا با ارائه کارت شناسایی یا معرفی‌نامه از مراجع ذی‌ربط به شکل نیم بها و سایر خریدهای گروهی ۱۰ نفر و بیشتر مشمول تخفیف ۱۵ درصدی می‌شوند.

یادآور می شود تاریخ اجرای این بخشنامه اول آبان ماه سال جاری است.

کد خبر 246683

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =