پایانه‌ها از اتوبوس خالی شد | گردشگران داخلی و خارجی بدون اتوبوس ماندند | اعتراض آژانس‌دارها به وزارت راه و میراث فرهنگی

فروش بلیت اتوبوس‌های بین شهری به جز مسیرهای مرز عراق در آستانه مراسم اربعین به حداقل رسید به طوری که گردشگران داخلی و خارجی برای تهیه بلیت به مشکل خورده‌اند.

چمدان - فروش بلیت اتوبوس بین شهری در آستانه مراسم اربیعن در مسیرهای دیگر کشور به جز مرزهای عراق به حداقل رسیده است. مراجعه به سایت پایانه فروش بلیت‌ها نشان می‌دهد فروش بلیت اتوبوس بین شهری تقریبا متوقف شده است.

این اتفاق باعث شده که مسافرانی که در این ایام نیازمند سفر با اتوبوس‌های بین شهری هستند با مشکل روبرو شوند.

 بررسی‌های چمدان نشان می‌دهد که تاکسی‌های بین راهی و مسافربرهای شخصی نیز قیمت‌ها را افزایش قابل توجهی داده‌اند. به عنوان مثال کرایه ۸۰ هزار تومانی مسیر رشت - تهران توسط دفاتر تاکسی‌های بین راهی به قیمت ۱۴۰ هزار تومان رسیده است.

از سوی دیگر نبود اتوبوس، آژانس‌های گردشگری را با مشکل روبرو کرده و در ایام فصل داغ گردشگری وزارت راه صدور صورت وضعیت برای اتوبوس‌های دربستی را ممنوع کرده و تورهای گردشگری خارجی‌ها و ایرانی‌ها بدون اتوبوس مانده است.

براساس اطلاعات رسیده به چمدان برخی از آژانس‌دارها در اعتراض نسبت به وضعیت ایجاد شده نامه‌ای به وزارت راه و وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نوشته‌اند. آژانس‌دارها با اعلام اینکه به جز نبود اتوبوس برای گردشگران خارجی، برای تورهای داخلی نیز با مشکل روبرو شده اند. نبود اتوبوس باعث شده که برخی از آژانس‌ها مجبور شوند به جای لغو کامل تور به استفاده از مینی‌بوس‌ها رو بیاورند که کیفیت تورها را کاهش داده و موجب اعتراض گردشگران نیز شده است. 

صادر نکردن صورت وضعیت برای اتوبوس‌های بین شهر به جز گردشگران سفرهای بین شهری را نیز مختل کرده است و وزارت راه همچنان بر بخش‌نامه ممنوعیت خود اصرار دارد و پایانه‌های اتوبوس رانی از اتوبوس خالی است. 

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری کشور درباره تعداد اتوبوس‌های مورد استفاده برای مراسم اربعین گفته است: پیش از این قرار بود ۸ هزار دستگاه اتوبوس برای ایام اربعین اختصاص یابد که به دلیل تقاضای بسیار زیاد زائران این تعداد افزایش یافت و به بیش از ۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس رسید.

در حالی که دستگاه‌های کشور باید با بسیج هماهنگی به زائران خدمات رسانی کنند اما خالی شدن پایانه‌ها از اتوبوس و افزایش دو یا سه برابری کرایه‌های تاکسی‌های بین شهری که زیر نظر وزارت راه و شهرسازی فعالیت می‌کنند حاکی از بی‌برنامگی دولت در این زمینه است.

کد خبر 246671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • عاشق امام حسین IR ۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
  2 0
  ملت جوگیر دولت جوگیر عدم مدیریت صحیح پناه برخدا زندگی میکنیم هرچند وقت یکبار یه چیزی تو این مملکت مد میشه؛الان نوبت اربعینه!فدای امام حسین بشم اما به همون خدا که نه خدا راضیه و نه امام حسین که ملت با این وضعیت برن اینهمه تصادف این همه مرگ و میر و ... کمی عاقلانه بیندیشید
  • نقی IR ۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
   0 0
   درود خدا بر تو برادر. به خدا من در سالهای گذشته دیده ام سید اولاد پیغمبر(که حقیقتا به پاکی اون فرد ایمان دارم ) برای ایام اربعین به کربلا نرفته و در محل کار خود مانده است و خود را صرف خدمتگزاری به کشور کرده است اونوقت برخی ..............