بهترین موزه کودکان دنیا ؛ اینجا بچه‌ها حفاری می‌کنند و به فضا می‌روند | ارواح یک هتل را تسخیر کردند!

موزه کودکان ایندیاناپولیس در آمریکا بهترین موزه‌ کودکان در دنیا نام گرفته‌ است.

چمدان - موزه ایندیاناپولیس در آمریکا، بزرگترین و بهترین موزه کودکان در دنیا لقب گرفته‌است. این موزه به ندرت بخش‌هایی تنها برای تماشا کردن دارد و اغلب قسمت‌های آن نیاز به مشارکت و فعالیت کودکان پیدا می‌کند که همین مساله باعث جذاب شدن آن می‌شود، چرا که کودکان در آن می‌توانند ماجراهایی را تجربه‌کنند که در جای دیگری امکان‌پذیر نیست.

این موزه بخش‌های مختلفی همانند بخش آشنایی با دایناسورها، سفینه فضایی، جغرافیا، زمین‌شناسی، تاریخ، اتاق بازی، زمین ورزش و... دارد.

در قسمت آشنایی با دایناسورها کودکان می‌توانند اسکلت دایناسور را با اندازه واقعی مشاهده‌ کنند. یک فسیل دایناسور هم در آنجا قرار داده شده‌ تا کودکان بتوانند آن را لمس کنند.

همچنین محوطه‌ای در این قسمت شبیه سازی شده‌ است تا بچه‌ها حفاری کنند و به استخوان دایناسور دست پیدا کنند. در آزمایشگاه ماموریت ژوراسیک هم بچه ها می‌توانند در آن  از نزدیک با آزمایش‌ها و کارهای پژوهشی که بر روی فسیل‌ها و نمونه‌های استخوان دایناسور و... وجود دارد آشنا شوند و در آن مشارکت کنند.

در قسمت زمین‌شناسی، صخره و غارهایی شیبه سازی شده‌ است که بچه‌ها باید به کشف آنها بپردازند و غارها و تونل‌های زیر زمینی آنجا را کشف کنند. آنها می‌توانند سنگ‌ها و دیگر چیزهایی را که درآنجا پیدا کرده‌اند به آزمایشگاه زمین‌شناسی ببرند و در آنجا آنها را بررسی کنند. همچنین در قسمت زمین‌شناسی کودکان قادر خواهند بود آب را تصفیه کنند و از این طریق با فرآیند این کار آشنا شوند و همچنین از آب انرژی تولید کنند.

در قسمت سفینه فضایی بچه‌ها وارد یک سفینه شبیه‌سازی شده می‌شوند، در آنجا آزمایشات مختلف انجام می‌دهند، خلاء را تجربه می‌کنند، لباس فضا نوردی می‌پوشند و مانند یک فضا نورد رفتار می‌کنند.

بخش جدیدی که در حال اضافه شدن است، هتل تسخیر شده توسط ارواح نام دارد.

این موزه کودکان توسط سازمان‌ها و شرکت‌های عمومی و خصوصی در آمریکا همانند دانشگاه ایندیانا، بانک ملی امریکا، ناسا، کارخانه هوندا، تیم‌های ورزشی ایالت اینیدیانا،انجمن‌های هنری ایندیانا و ... حمایت می‌شود.

کد خبر 246641

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =