فهرست ۱۸ آژانس‌ فروش بلیت پروازهای اربعین با نرخ مصوب | فروش بلیت پروازهای اربعین آغاز شد | فروش اینترنتی ممنوع شد

دومین نشست شورای حمل‌ونقل و لجستیک به ریاست وزیر راه و شهرسازی با حضور معاونان، مدیران عامل و روسای شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه در وزارت راه و شهرسازی با هدف بحث و بررسی درباره موضوعات گزارش عملیات حج، گزارش قیمت بلیت‌ هواپیما و گزارش مدیریت و برنامه‌ریزی در مدیریت سفرهای اربعین برگزار و در این جلسه تاکید شد که در ایام اربعین فروش اینترنتی بلیت هواپیما ممنوع است.

چمدان: رضا جعفرزاده نیز درباره سرنوشت فروش بلیت پروازهای اربعین گفت: مراکز معتبر ارائه بلیت پروازهای اربعین مشخص شد البته ظرفیت صندلی پرواز در این مراکز به تدریج افزایش می‌یابد زیرا مجوزهای پروازی و هماهنگی بین دو فرودگاه مبدأ و مقصد به تدریج در جال انجام است.

وی با تأکید بر اینکه روزهای آتی به تعداد این مراکز فروش افزوده می‌شود، اضافه کرد: ‌شرکت‌های هواپیمایی پس از دریافت مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری موظف هستند هماهنگی لازم را بین دو فرودگاه مبدا و مقصد انجام دهند و پس از زمانبندی پرواز، اقدام به فروش بلیت هواپیما کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمای کشوری گفت: فروش بلیت هواپیما از طریق دفاتر به تدریج افزایش می‌یابد. دفاتری که معرفی می‌شوند، دفاتری هستند که طرف قرارداد شرکت‌های هواپیمایی هستند.از سوی دیگر مراکز اصلی فروش شرکت‌های هواپیمایی هم به تدریج با اخذ مجوزها و هماهنگی بین فرودگاه‌های مبدا و مقصد، نسبت به ارائه پروازها اقدام می‌کنند.

جعفرزاده با بیان اینکه فعلاً ۱۸ دفتر فروش بلیت با نرخ مصوب انجام می‌دهند، گفت:‌ تعداد این دفاتر به تدریج افزایش می‌یابد و همچنین در استان‌هایی که پروازهای اربعین برقرار است نیز آژانس‌های طرف قرارداد به زودی معرفی خواهد شد، این نیازمند اخذ مجوز پرواز و هماهنگی شرکت هواپیمایی با فرودگاه‌های مبدا و مقصد است.

وی افزود: شرکت‌ها ملزم هستند به نحوه توزیع بلیت‌هایشان توسط آژانس‌های طرف قرارداد نظارت عالی داشته باشند ضمن آنکه باید هرگونه تخلف را به سازمان هواپیمایی کشوری گزارش دهند.

جعفرزاده با تاکید بر اینکه با هر تخلف در حوزه فروش و عرضه بلیت و همچنین گزارش تخلفات از سوی مردم، به صورت ویژه برخورد می‌کنیم به زائران توصیه کرد حتما از مراکز معتبر نسبت به تهیه بلیت پروازهای اربعین اقدام کنند و در صورت امکان حتماً بلیت را از داخل کشور تهیه کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمای کشوری با اشاره به اینکه با متخلفان و گرانفروشان برخورد می‌شود به فارس گفت:‌ در دو هفته اخیر سه مورد تخلف گرانفروشی بلیت اربعین به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه شد که رسیدگی کردیم و پولی که به صورت اضافه از زائر دریافت شده بود را برگرداندیم.

نرخ بلیت پروازهای تهران ـ نجف ـ تهران و تهران ـ بغداد ـ تهران برای تاریخ‌های ۲۰ تا ۳۰ مهرماه امسال ۲.۲ میلیون تومان و نرخ بلیت مشهد ـ نجف ـ مشهد و مشهد ـ بغداد ـ مشهد ۲.۸ میلیون تومان تعیین شده است. نرخ بلیت سایر شهرستان‌ها هم در مسیرهای نجف و بغداد مشابه نرخ تهران به نجف و بغداد است. ‌نرخ بلیت‌های یکطرفه در مسیرهای تهران ـ نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و در مسیر مشهد ـ نجف یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

کاربران می‌توانند فهرست دفاتر فروش بلیت پروازهای اربعین را در ۳ استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی از اینجا مشاهده کنند.

کد خبر 246344

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =