پاییز متفاوت مهریز میزبان گردشگران است | تلاقی دو اثر ثبت جهانی در مهریز

چمدان: مجاهد کرباسی درباره جاذبه‌های مهریز به چمدان گفت: باغ جهانی پهلوان پور و قنات جهانی حسن آباد دو اثر ثبت شده در فهرست آثار جهانی یونسکو هستند که در شهر مهریز قرار دارد و با هم تلاقی می‌کنند. این دو اثر جهانی در کنار بیش از 40 قلعه تاریخی و یکی از معدود کاروانسراهای مدور کشور، هشت باغ تاریخی از جمله باغ پهلوان پور و 106 اثر ملی بخشی از جاذبه‌های این شهرستان است. باغ و فنات جهانی و کاروانسرای زین الدین به همراه غار کاهبند و چنار تنگ چنار و همچنین کوه ریگ از آثار خاص مهریز است.

او افزود: 95 بنای تاریخی، 5 اثر ناملموس شامل آثاری مانند ترکه بافی، مراسم علم‌برداری و مراسم پیر نارکی جاذبه‌های دیگر این شهرستان است.

مدیر میراث مهریز با اشاره به جاذبه‌های طبیعی این شهرستان گفت: 6 اثر طبیعی در مهریز ثبت ملی شده است که محدوده کوه ریگ یکی از متفاوت‌ترین آثار طبیعی مهریز است. مهریز دارای 5 روستای هدف گردشگری است که می‌تواند برنامه گردشگران را شکل دهند.

کرباسی درباره زیرساخت‌های گردشگری مهریز گفت: 50 اماکن اقامتی و پذیرایی در مهریز فعال است. 22 اقامتگاه بوم‌گردی در مهریز فعالیت می‌کنند که 8 اقامتگاه آماده افتتاح است.

او با اشاره در پیش بودن خزان پاییزی گفت: باغ شهر مهریز پر از درختان چنار است و به همین دلیل خزان این شهر بسیار زیباست. شهرستان مهریز آماده میزبانی گردشگران داخلی و خارجی است.
کد خبر 245998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =