چمدان: قطر به عنوان نخستین کشور خاورمیانه خود را آماده برگزاری مسابقات جام جهانی 2022 می‌کند و علاوه بر ساخت استادیوم‌های مجهز و توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و گردشگری تلاش می‌کند گردشگر قابل ملاحظه‌ای را در طول برگزاری این ماراتن مهم فوتبالی دنیا جذب کند.

بر اساس آمارهای منتشر شده شهروندان ۸۰ کشور بدون ویزا می‌توانند به قطر سفر کنند و از نزدیک مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ را تماشا کنند. همچنین بر اساس پیش‌بینی‌ها ۱٫۵ میلیون نفر برای تماشای این بازی‌ها به قطر سفر خواهند کرد. این در حالی است که ظرفیت فرودگاه دوحه ۵۰ میلیون مسافر است.

یورونیوز نوشت: رئيس کمیته برگزار کننده مسابقات جام جهانی قطر به خبرنگاران گفت: هواداران کشورهای مختلف در طول رقابت‌های جام جهانی می‌توانند به نوشیدنی‌های الکلی دسترسی داشته باشند. همچنین این کشور در نظر دارد از کشتی‌های کروز برای رفت و آمد هواداران در طول این رقابت‌ها استفاده کند.

ناصر الخاطر مدیر اجرایی جام جهانی ۲۰۲۲ همچنین قول داده است که منعی برای هواداران کشورهایی چون بحرین، عربستان سعودی، امارات و مصر برای حضور در این کشور وجود نداشته باشد.

قطر پیش‌تر هم اعلام کرده بود برای مسابقات جام جهانی باشگاه‌ها در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ میلادی که قرار است به میزبانی این کشور برگزار شود، نوشیدن الکل آزاد خواهد بود.

الخاطر می‌گوید: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که نوشیدنی‌های الکلی به میزان کافی برای هوادارانی که از سراسر دنیا برای تماشای مسابقات جام جهانی به کشور ما می‌آید، تامین و قابل دسترس باشد. قطر کشوری محافظه‌کار و میانه‌رو است و اگرچه الکل جزئی از فرهنگ ما نیست اما ما مهمان‌نواز هستیم و تلاش خود را خواهیم کرد که نوشیدنی‌های الکلی در دسترس هواداران قرار بگیرد.»

[related-post id="190198"]

[caption id="attachment_245892" align="aligncenter" width="650"]دوحه قطر - گردشگران در قطر - توریست ها در قطر قطر نخستین کشور خاورمیانه است که قرار است میزبانی جام جهانی فوتبال را عهده دار باشد | پیش‌بینی می‌شود بیش از یک و نیم میلیون گردشگر برای تماشای این مسابقات به قطر سفر کنند[/caption]

قطر نخستین کشور خاورمیانه است که قرار است میزبانی جام جهانی فوتبال را عهده دار باشد. این میزبانی جنجالی با اعتراضات فراوانی در سراسر جهان مواجه شده و بسیاری از شخصیت‌های ورزشی در دنیا، این کشور را به پرداخت رشوه به مقامات فیفا و فدراسیون‌های فوتبال کشورهای مختلف برای کسب میزبانی متهم می‌کنند.

[related-post id="243615"]

[related-post id="191697"]
کد خبر 245890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =