فرودگاه بین‌المللی داکسینگ صبح چهارشنبه با حضور رئیس جمهور چین در پکن افتتاح شد. پروازها از این فرودگاه تا بهار سال آینده ۱۱۲ مقصد در سراسر جهان را پوشش خواهند داد. این پروژه ۱۱.۵ میلیارد دلاری در سال ۲۰۱۴ آغاز شد و بیش از ۴۰،۰۰۰ کارگر در آماده سازی آن فعالیت کردند. <br/>

چمدان : این فرودگاه توسط معمار مشهور فقید زاها حدید و همکاران چینی‌اش طراحی شده است. ترمینال این فرودگاه به اندازه ۹۷ زمین فوتبال است.

این فرودگاه به خاطر شکل ظاهری‌اش به ستاره دریایی در میان رسانه‌ها شهرت پیدا کرده‌ است. در حیاط این فرودگاه یک «باغ چینی» طراحی شده‌ است.

این فرودگاه به تکنولوژی‌های پیشرفته روز همانند اسکنر چهره، ربات‌های خدمات دهنده و ... مجهز است.

گفته می‌شود مسیری که مسافران برای رسیدن به هر یک از جایگاه‌های پرواز این فرودگاه باید طی کنند حداکثر ۶۰۰ متر است.

فرودگاه جدید پایتخت چین در منطقه‌ای در حدود پنجاه کیلومتری جنوب پکن ساخته شده اما مسافران برای رسیدن به مرکز شهر با قطارهای فوق سریع تنها ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارند.

ویدئویی از این فرودگاه را در زیر ببینید:


این فرودگاه بزرگ در فاصله ۴۶ کیلومتری میدان تیان‌ان‌من واقع شده و پیش بینی شده است تا سال ۲۰۲۵ چهار ترمینال آن به بهره‌برداری کامل برسد که می‌تواند ۷۲ میلیون مسافر را در سال پوشش دهد. در چشم انداز ۲۰۴۰ این فرودگاه راه‌اندازی چهار ترمینال دیگر پیش بینی شده است که در آن صورت تا بیش از ۱۰۰ میلیون مسافر در سال جابه‌جا می‌کند و به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل می‌شود.

در حال حاضر فرودگاه آتلانتا در ایالات متحده آمریکا که سالانه ۱۰۰ میلیون مسافر را جابه‌جا می کند بزرگترین فرودگاه جهان است.

کد خبر 245681

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =