صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی الحاق می‌شود | رئیس مرکز ملی فرش: بدترین روزها را در سازمان میراث فرهنگی داشتیم

فرشته دست‌پاک سوم مهر ماه در جلسه کارگروه فرش قم در تالار امام جواد (ع) استانداری قم با بیان اینکه در دولت نهم و دهم صنایع دستی به سازمان میراث فرهنگی انتقال داده شد و روزهای بد صنایع دستی را مشاهده کردیم به تشکیل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نیز موضوع ملحق شدن صنعت فرش به وزارت میراث فرهنگی در حال انجام است اما برنامه‌ریزی دقیقی برای آن صورت نگرفته است.

چمدان: رئیس مرکز ملی فرش کشور تاکید کرد: فرش باید به وزارت صنعت و همچنین حوزه بازرگانی که خانه اول آن به شمار می‌آید بازگردانده شود.

وی گفت: یکی از مشکلات حوزه فرش این است که برخی فکر می‌کنند چون این صنعت برای سالیان طولانی به شکل سنتی توسط تولید کنندگان اداره شده نیازی به کمک‌های دولتی نیست.

دست‌پاک اضافه کرد: درشرایطی که صنایع زیان ده و غیرمرتبط با فرهنگ و هنر کشور از سوی دولت حمایت می‌شوند به صنعت فرش توجهی صورت نمی‌گیرد.

وی یادآور شد: آسیب و تهدیدی که دیگر کشورها مانند ترکیه و پاکستان و به ویژه افغانستان برای فرش دستباف ایران دارند، بسیار زیاد است.

وی افغانستان را به دلیل نزدیکی که به لحاظ فرهنگی با ایران دارد یک خطر جدی برای فرش دستباف دانست و افزود: این کشور با حمایت‌های فعالان فرش در منطقه در نمایشگاه‌های بین المللی حضور پیدا می‌کند.

وی گفت: بهترین کار برای اشتغالزایی در افغانستان توسعه صنعت فرش است، و به همین علت دولت این کشور برای دور کردن مردم از جنگ طلبی با کمک شرکت های بزرگ آمریکایی سرمایه گذاری قابل توجهی را در این زمینه انجام داده است.

چین و ترکیه با طرح‌های ایرانی فرش دستباف تولید می‌کنند | صادرات فرش دستباف ایران به آمریکا صفر شد

روایت جالب سازندگان بازی «تاج و تخت» درباره گاف جنجالی سریال | «گیم آف ترون» هم مثل «فرش ایرانی» است
 

کد خبر 245671

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =